Борщівський районний суд завершив розгляд справи за позовом воїна Операції об’єднаних сил ЗСУ. Військовий позивався до Бурдяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, відділу освіти, сім”ї, молоді, фізичної культури та спорту Борщівської райдержадміністрації.
У судовому засіданні позивач пояснив, що, працюючи на посаді робітника в освітньому закладі, 30 серпня 2016 року підписав контракт із Міністерством оборони України про проходження військової служби у ЗСУ. Про своє рішення чоловік повідомив керівництво школи.
Військову службу чоловік проходить з 1 вересня 2016 року по теперішній час. Майже 14 місяців перебував на території проведення АТО та безпосередньо брав у ній участь. За цей час військового звільнили із займаної посади у школі.
Своє звільнення чоловік вважає грубим порушенням вимог ч. 3 ст. 119 КЗпП України та ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Тож з проханням поновити його на роботі та визнати накази № 13-к від 30 серпня 2016 року та № 13-к від 1 вересня 2016 року про його звільнення незаконними і скасувати, учасник ООС звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи сторін, суд першої інстанції визнав незаконним і скасував наказ директора Бурдяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №13-К від 1 вересня 2018 року про звільнення учасника ООС із посади. На підставі п. 3 ст. 36 КЗпП його поновили на роботі. За час вимушеного прогулу з 31 серпня 2016 року по 31 серпня 2017 року з відділу освіти, сім”ї, молоді, фізичної культури та спорту Борщівської РДА на користь позивача стягнуто понад 16 тисяч 16 гривень.
Рішення суду не набрало законної сили і може бути оскаржено в суді апеляційної інстанції. Повідомляє прес-служба Апеляційного суду Тернопільської області.
Обговорення