Зайшовши у приміщення Тернопільської філії Відкритого міжнародного університету «Україна», ваш погляд одразу привернуть особливі картини на стінах коридору, кабінетів і аудиторій. Відчуття, неначе опинились в картинній галереї або в музеї. Не кожен виш може похвалитись таким чудовим та інтригуючим дизайном оформлення своїх приміщень!
«Це дизайнерські роботи студентів» – не без гордості за своїх талановитих студентів каже керівник навчального закладу Неля Сухорукова. Стає зрозуміло, що тут навчаються незвичайні студенти, які бачать світ в інших вимірах краси і покликані перетворювати його на вишуканий, високохудожній, прекрасний.
Звісно, є в окремих студентів талант від природи. Але, як каже Неля Степанівна, часто буває так, що талант відкривається саме під час навчання. Тут, за студентськими партами, проявляється хист до мистецького сприйняття навколишнього середовища, виробляється і формується свій індивідуальний стиль, художнє мислення. Це завдяки зваженим навчальним програмам, талановитим викладачам архітектурно-дизайнерських і мистецьких дисциплін, які, не шкодуючи сил, передають щодня свої знання і практичні навики.
Особливою гордістю навчального закладу є дипломні роботи студентів факультету дизайну. Це захоплюючі архітектурні проектування, розробки інтер’єрів приватних, службових, ресторанних, відпочинкових,побутових приміщень. Складається враження, що це праця високопрофесійних дизайнерів з великим досвідом роботи, навіть важко повірити, що це результат праці студентів.
І не дивно, що проектними роботами зацікавились підприємці, бізнесмени, запропонувавши співпрацю. Створено студентську робочу групу, укладаються угоди про надання дизайнерських послуг. Це водночас ефективна навчально-виробнича практика і матеріальне заохочення. Та передусім – почуття затребуваності набутих знань, розвиток свого індивідуального почерку бачення краси та практичне прийняття рішення з втілення свого задуму.
Бути дизайнером цікаво і престижно. Це порівняно свіжа спеціальність, яка нещодавно, але стрімко увірвалася в наше життя. Тепер ми не уявляємо собі життя без участі в ньому спеціалістів цієї професії. На кожному кроці – від інтер’єру приміщення до архітектури міста потрібні дизайнери. Адже всі ми хочемо, щоб нас оточували цікаві архітектурні споруди, красиві вулиці, сучасно обладнані парки і сквери, зрештою, хочемо, щоб в наших домівках були красиво, сучасно і зручно оформлені вітальні, спальні, кухні. Висока цивілізація приходить до нас завдяки саме їм – творцям прекрасного.
Професія дизайнера існує на стику двох спеціальностей: конструктора (проектувальника) і художника. Результат дизайнерської роботи повинен відповідати двом критеріям – функціональної практичності і естетичної краси. Дизайнер зобов’язаний не тільки володіти художнім смаком, а й володіти відповідними програмами проектування, знати технічні особливості. Цьому вчать у нашому закладі справжні знавці цієї справи. Дипломовані випускники нашого закладу, працюючи за обраною спеціальністю, успішно застосовують набуті знання. За них червоніти нам не прийдеться.
Приємно, що не забувають наші випускники, зокрема і дизайнери, свою alma mater. Нещодавно окремі з них завітали на зустріч із теперішніми студентами. Цікавими були їх розповіді про те, як пригодилися їм в дизайнерській роботі настанови викладачів вишу, з якою любов’ю вони згадують студентські роки.
І знову завершується навчальний рік. Скоро покинуть стіни нашого закладу випускники-третьокурники. На зміну їм прийдуть нові студенти, які будуть навчатись поряд з правознавчими, журналістськими спеціальностями – дизайну інтер’єру, WEB дизайну, графічному дизайну.
Є потенційні претенденти з числа випускників середніх шкіл, адже молодь тягнеться до прекрасного і прагне змінювати світ. Ось, для прикладу, під час проведення уроків права, які практикуються викладачами закладу у школах нашого міста, в Тернопільській ЗОШ №11 привернула увагу виставка художніх картин одинадцятикласниці Арміне Скарлош. Обдарована дівчина, автор кількох десятків захоплюючих образо-творчих робіт, мріє стати професійним дизайнером.. І вона досягне своєї мети, бо вона вміє бачити красу і хоче творити прекрасне. Арміне буде успішною студенткою факультету дизайну, бо вона живе красою, мріє удосконалюватись в майстерності, зростати, піднімаючись до вершин дизайнерської творчості.
Ми шукаємо таланти і хочемо розвивати їх, бо також ставимо собі за мету – готувати тих, хто вдосконалюватиме й змінюватиме світ на краще.
Марія Скільська, викладач
юридичних дисциплін Відкритого міжнародного
університету розвитку людини «Україна»
Обговорення