Фестиваль аматорських колективів «Нова радість стала» зібрав у неділю, 21 січня, на Театральному майдані в Тернополі понад три сотні глядачів, які із задоволенням колядували, щедрували та насолоджувалися дійством разом із його учасниками.
Цьогоріч фестиваль – ювілейний, адже проводиться втридцяте і є свідченням розвитку та популяризації християнських цінностей та традицій. Привітали з цим учасників та гостей свята голова Тернопільської ОДА Степан Барна та секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада.
Як наголосив під час свого виступу очільник Тернопільщини, за всі роки, що фестиваль організовується в області, участь у ньому взяли понад 500 колективів.
«Це чудово, бо до цього дійства залучаються села, громади та райони області. Участь у вертепах беруть як дітки, так і дорослі, і це є не що іншим, як розвитком культури та пошуком нових образів співзвучних із сучасними подіями. Сьогодні на території області функціонують понад 800 аматорських колективів, які прославляють Різдво Христове і для нас дуже важливо, що ці традиції, котрі формувалися з тисячолітньою культурою, продовжені, а колективи, які їх дотримуються, прославляють нашу культуру не тільки в Україні, а й на весь світ», – зазначив Степан Барна.
У свою чергу, як додав начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей, обласне свято зимового календарно-обрядового фольклору організовують задля відродження, збереження, розвитку, популяризації традицій та обрядів зимового календарного циклу, а також на ознайомлення із фольклорно- етнографічними колективами та їх творчими досягненнями.
«Ми його пропагуємо вже багато років, але головне те, що у нас є матеріал, який дуже важливий для фольклористів та науковців. Тому що в кожному селі відповідно до події створюються нові колядки, народжуються нові обряди, герої у вертепних дійствах. Особливо це популярно коли ми говоримо про царя Ірода і зрозуміло, кого сьогодні асоціюють з цим персонажем. Тому тут присутні керівники професійних колективів, які безперечно беруть собі в репертуар дуже багато того, що є автентично», – зауважив Григорій Шергей.
Він також підкреслив, що фестиваль «Нова радість стала» – це живе дійство, яке
побутує та розвивається. І в цьому також його особливість.
Обговорення