В переддень Водохреща український священик дав важливу пораду Водохреща 2018 в Україні. Ключар тернопільського кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Олени (УПЦ КП), протоієрей Євген Заплетнюк розповів українцям, що робити з водою, яка рік простояла після Водохреща, а її не випили.
Священнослужитель зазначив: по можливості, води на свято треба брати стільки, щоб її спожити за цілий рік. “Справа в тому, що вода не втрачає своє благодаті та цілющих властивостей навіть після того, як її розвести іншою чистою водою. Тому насамперед слід нагадати про поміркованість, розважливість із якою ми приступаємо до святині”, – написав протоієрей на своєму сайті bogoslov.org.
“Це не просто вода, а велика християнська святиня. Тому ставитися до неї слід з максимальною обережністю”, – додав він. За словами Заплетнюка, великий гріх чинять люди, коли зберігають удома цілу колекцію банок із освяченими в різні роки та на різні свята водами, але ніколи не вживають цю воду за призначенням – після ранкового молитовного правила чи в часі хвороб.
“Буває таке, що налита в брудну посудину з брудною кришкою просто зіпсувалася – закони природи сильніші від нашої безпечності та неохайності. В такому випадку, її треба вилити під дерево, в річку чи на таке місце, де ніхто не ходить. І, звичайно ж, про цей випадок обов’язково розповісти священику під час наступної Сповіді”, – резюмував священик.
Нагадаємо, що 19 січня, а також напередодні – вранці або в обід 18-го, православні християни здійснюють “Чин великого освячення води”. Хрещення Господнє – християнське свято, багате традиціями, звичаями і прикметами. Цей день знаменує кінець Різдвяних Святок, які проходять в період з 7 по 19 січня. На Водохреща біля водойм збираються натовпи охочих зануритися у святу воду.
Пише РБК-Україна
Обговорення