• Останні
  • У тренді

Тернополяни побували на Канарських островах

22.12.2017
50 бригада

Після поранення повернувся на фронт: історія командира артилерійського взводу тернопільської артбригади

28.05.2026
тролейбус

До Тернополя прибули перші нові тролейбуси: цього року місто отримає 17 машин

28.05.2026
чемпіон України

Студент ЗУНУ — чемпіон України!

28.05.2026
ринок праці

Новини ринку праці Луцька: актуальні вакансії та зайнятість у регіоні

28.05.2026
килимки для авто

Менше піску й води в машині після дороги

28.05.2026
Малий

СЗЧ – не вирок. Це можливість почати заново – в 47 ОМБр «Маґура»

28.05.2026
мініфутбол

У Тернополі завершився перший турнір 2026 року з дворового мініфутболу

28.05.2026
Аліна Литвин

Світове «срібло» у 15 років: збаражанка Аліна Литвин стала призеркою чемпіонату світу з жиму лежачи

28.05.2026
Ігор Білозір

26 років без Ігоря Білозіра: смерть легендарного композитора стала символом боротьби за мову

28.05.2026
повернула до життя 68-річного чоловіка

Витягли з того світу: у Тернополі бригада «швидкої» 16 хвилин реанімувала чоловіка, який попирхнувся під час їжі

28.05.2026
постраждав пішохід

Переходила дорогу в невстановленому місці: у Тернополі водій BMW збив 52-річну жінку

28.05.2026
персональна виставка «Малярство. Вибране»

Тернополі відкрили виставку до 70-річчя художника Богдана Федоріва

28.05.2026
Четвер, 28 Травня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Тернополяни побували на Канарських островах

Опубліковано Спокійна Надія
22.12.2017

Для їхньої сім’ї мандри — не просто хобі чи захоплення, а «прошита» базова опція, як, наприклад, їсти чи пити, органічна частина їх самих.

Тернополяни побували на Канарських островах (Фото)
Тернополяни побували на Канарських островах (Фото)

Ану, народ, зізнавайтеся, які асоціації виникають у вашій голові, коли до вух доноситься слово «Канари»?.. Ну так-так, звісно, бірюзовий океан, золотий пісок і пальми, як із реклами «Баунті»… Проте якщо ви думаєте, що відпочинок на Канарах — це «матрасно» і дорого, то…  глибоко помиляєтеся!

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

трагедія в ТЦК

Поліція оприлюднила нові подробиці трагедії у Тернопільському ТЦК

25.05.2026
прокоментував

Начальник поліції Тернопільщини взяв під особистий контроль загибель чоловіка у ТЦК

24.05.2026

Як щодо різноманіття гір, магічних лісів, одного з найвищих в Європі вулканів, «марсіанських» пустель, глибоченних каньйонів, чорних пляжів,  екзотичних фруктів і крутезних безкоштовних кемпінгів? Усе це «на власній шкірі» випробували знані тернопільські любителі та професіонали мандрів  Андрій Плішко з дружиною Оленою та двома маленькими донечками Катрусею і Олею.  Сімейний відпочинок теж може бути активним, довели вони, піднявшись усі разом на найвищу вершину Іспанії та третій за величиною вулкан у світі — вулкан Тейде висотою 3718 метрів! А свої канарські пригоди охоче розповіли під час вечора розповідей про мандри «Пройди-світ».

Коли мандри — справа сімейна

Для їхньої сім’ї мандри — не просто хобі чи захоплення, а «прошита» базова опція, як, наприклад, їсти чи пити, органічна частина їх самих. Власне, свого часу саме у турпоході тернополянин Андрій з на той час киянкою Оленою і познайомилися, тож не дивно, що весілля вирішили відгуляти небанально:  організувавши святковий весільний сплав на Дністрі. Це було понад сім років тому, а нині у мандрах та на сплавах їм складають компанію і донечки: 6-річна Катруся та майже 2-річна Оля.  Нині Андрій та Олена — члени потужної туристичної команди TURE, в їх активі — лижний, водний, піший, спелео- та велотуризм. Андрій — керівник діяльності туристичних кемпів, інструктор, кандидат у майстри спорту із спортивного туризму, Олена – консультант з грудного вигодовування.

— Так склалося, що ми відпочиваємо зазвичай у період ближче до осені-зими, — «відлітаємо у вирій», — жартує Андрій, — тож, обираючи серед різних варіантів, ми керувалися такими критеріями як теплий клімат та різноплановість ландшафту,  безпека та доступний переліт. Так виникла ідея із Канарами, а саме — трьома островами Канарського архіпелагу: Тенеріфе, Фуертевентура та  Ланцероте. Найзручнішим по вартості та логістиці авіаперевізником виявився Ryanair:  заплативши 300 євро за квитки для нас чотирьох туди і назад (летіли з Кракова), нам вдалося зекономити на квитках, які зазвичай складають левову частину бюджету поїздки.

Кемп — безкоштовно, а от фрукти — втридорого

Найбільше, власне, нам доводилося «розкошелюватися» на оренду авто: 15-20 євро на день, за умови попереднього бронювання.  Процес бронювання простий, вартість палива досить бюджетна, —  до 1 євро, а дороги, якщо порівнювати з нашими, просто-таки в ідеальному стані. Це стосується як запаморочливих серпантинів на висоті 2 тисячі метрів а-ля «відчуй себе шумахером», так і автобанів з шаленим трафіком.  Зважаючи на те, що ми на одному місці надовго не затримувалися, нашому «сімейному підряду» було дуже зручно мати під рукою «пересувний сейф на колесах», куди можна закинути речі та продукти.

Жили ми зазвичай у кемпінгах: облаштованих місцях відпочинку, де можна розпалити вогнище,  прийняти душ і поставити намет. Причому все це — безкоштовно, проте оскільки охочих заночувати у таких кемпінгах є чимало, місця там слід бронювати завчасно.  Ми чергували відпочинок у високогірних кемпінгах із таборуванням біля океану. В принципі,  на океанському узбережжі не можна ставити намети, проте якщо стати на ночівлю пізно увечері і нікому не заважати, то все обійдеться…   Час від часу ми орендували житло, а за якийсь час знову переходили на наметний варіант.

Щодо харчування, то ми взяли з собою для дітей звичну для них їжу, бо місцева кухня не завжди була їм до вподоби. Здивувало, що там дорогі фрукти-овочі: скажімо, ті ж апельсини-банани, які ростуть на кожному кроці, удвічі дорожчі, ніж привозні в Україні.

 Поближче до природи — подалі від людей

— Упродовж усього відпочинку, — розповідає Андрій, — ми намагалися поєднувати вилазки у гори та купання в морі, шукаючи компроміс між тим, що подобалося нам і що могли діти… Спершу ми взялися за освоєння Тенеріфе – острову, де сюрреалістичні утворені лавою ландшафти нагадують поверхню місяця, а на пляжах вулканічний пісок чорний і аж масний…  Загалом, якщо ви хочете багато купатися “в морі”, то Канарські острови можуть вас розчарувати. Океан буває дуже неспокійний, зате тут справжній рай для серферів. Бували, звичайно ж, пляжі з «прирученими» хвилями та завезеним аж з Африки білесеньким піском, але і відпочиваючих там теж було занадто багато… Нам же подобалося бути поближче до природи та подалі від людей.

Щоб познайомитися зі справжньою культурою Тенеріфе, варто відійти якомога далі від торованих шляхів. Справжні незвідані коштовності ховаються у невеличких містах і поселеннях, розкиданих по всьому острові, кожне з яких — це окремий мікросвіт зі своїми традиціями та ритмом життя.

Зрештою, не Тенеріфе єдиним: за час канарських вакацій ми відвідали ще два острови. Дуже оригінальний «острів вулканів» Ланцероте, де можна оглянути  кратери вулканів, які були діючими не так давно, і…  фантастичні виноградники на схилах цих же вулканів та острів Фуертевентуру за сто кілометрів від Марокко, де подих Африки відчувається у всьому: і  в піщаних бурях, які тут бувають час від часу, і у відсутності рослинності.

А на «десерт» відпочинку ми «приберегли» сходження на вершину вулкану Тейде  — найвищу вершину Іспанії та третій за величиною вулкан у світі.

День перед тим, коли ми усім сімейним підрядом пішли «в розвідку», я захопився і сам вийшов на його вершину, а наступного дня  ми уже піднялися туди усім сімейством. Щоправда, зваживши на дітей, обрали варіант-«лайт»:  спершу піднялись на підйомнику до верхньої станції канатної дороги на висоту 3555 м, а звідти здійснили успішне сходження на вершину Тейде. Олю Олена несла у слінгу, а Катруся ішла сама.  Такими були наші  Канари: можливо, далекими від реклами «Баунті», проте сповненими драйву, пригод та незабутніх вражень!

Джерело: НОВА Тернопільська газета
Читайте нас в Google News
Теги: канариновиниподорожродинатернопільТернополяни
Share7ShareSend

Пов'язані публікації

стела Героїв

Урочистості та нагородження з нагоди Дня Героїв в Тернополі (Наживо)

23.05.2026
ціна нa проїзд

Львів – 26 грн, Луцьк – 24 грн, Київ плaнує 30, a у Тернополі тролейбуси можуть зупинитись

22.05.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • У ЗУНУ відбудеться урочисте нагородження кращих студентів 28.05.2026
  • Літо в університеті: ТНПУ запрошує молодших школярів до літнього табору денного перебування 27.05.2026
  • Результати доперевірочного аналізу митних декларацій: до держбюджету добровільно сплачено 3,3 млн грн 27.05.2026
  • Виховання сильного покоління: патріотична молодь Тернопілля відтворила партизанські традиції на грі «Легенда УПА» 27.05.2026
  • Футбольні баталії: у Тернополі завершився дитячий чемпіонат із мініфутболу 27.05.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.