Що чекає тернопільських матусь у 2018-му році? Чи зітхнуть вони з полегшенням щодо сум соціальних виплат на дітей та які категорії громадян зможуть претендувати на гроші від держави, і що для цього буде потрібно?
Відповіді на ці та інші запинання шукали журналісти видання «Ukr.media». Отож, про все по-порядку.
Виплати на народження дитини
Як і в 2017 році, в новому році ця сума не зміниться – 41 280 грн. Протягом декількох років ця сума не змінюється і не залежить від кількості дітей. Допомога молодим батькам виплачується поетапно. Після подачі необхідних документів в соцслужби, через 2-3 місяці після народження дитини батьки отримують 10 тисяч гривень, потім щомісяця рівними частинами – 860 гривень на місяць – протягом наступних трьох років.
Як оформити виплати на народження дитини
Мамі чи татові дитині необхідно надати до територіального органу Управління по соціальний захист пакет документів: паспорт громадянина України; свідоцтво про народження дитини та його копію, а також заповнену на місці заяву встановленого зразка.
Заздалегідь треба оформити банківську картку, на яку будуть перераховуватися гроші, і залишити соціальному працівнику її реквізити. Якщо у вас вже є карта одного з українських банків, ви можете оформити виплати на неї. Попередньо треба буде підійти в банк і обговорити цей момент. На оформлення соцвиплат держава дає новоспеченим батькам рік.
Важливо!
Нагадаємо, що виплати на дітей до досягнення ними трирічного віку в розмірі 130 грн. були скасовані рішенням уряду.
Посібники матерям-одиначкам
Отримувати такі посібники можуть ті матері-одиначки, дохід яких не досягає прожиткового рівня. З 1.12.2017 він становить 1700 грн. В такому випадку враховуються доходи всіх членів сім’ї, які проживають разом. Якщо на кожного з них припадає сума менша, ніж прожитковий мінімум, можна подавати на оформлення допомоги.
Для дітей, які не досягли 6-річного віку, вона складе 1492 грн., Від 6 до 18 років – 1860 грн., Від повноліття і до 23 років – 1762 грн. До 23 років допомогу виплачують лише тим дітям, які вчаться на стаціонарі. Тим же студентам, хто вибере заочну форму навчання, посібник виплачуватися не буде.
Для того, щоб оформити таку допомогу, потрібно звернутися в органи соцзахисту. Крім паспорта. свідоцтва про народження, знадобиться і довідка з ЖЕКу про всі зареєстровані в квартирі людей (форма 16), а також довідки про доходи всіх членів сім’ї.
Виплати дітям, батьки яких не платять аліменти
Нарахування такої допомоги залежить від рівня доходів всіх членів сім’ї. Претендувати на нього можна лише в тому випадку, якщо величина сукупного доходу всіх членів сім’ї не забезпечує прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї.
У 2018 році ця допомога буде складати 746 гривень для дітей до 6 років і 930 гривень від 6 років і до досягнення дитиною повноліття.
Посібник батькам, чиї діти були народжені на тимчасово окупованих територіях
Батьки дітей, які були народжені в Криму, на територіях окупованих “ЛНР” і “ДНР” можуть розраховувати на виплату допомоги при деяких умовах.
Допомога на народження дитини, встановлена українським законодавством, нараховується мамам-кримчанам, діти яких народилися тільки до 2015 року.
А ось батьки або опікуни, які покинули з дитиною зону АТО, можуть оформити всі належні виплати в органі соцзахисту, розташованому за місцем їх поточної реєстрації в Україні. Але дітям, в документах яких значиться місце народження “ДНР” і “ЛНР”, не можуть претендувати на виплати, так як такі документи не мають юридичної сили.
Чого очікувати в 2018 році батькам від держави
До Верховної Ради подано законопроект, який закликає підвищити соцвиплати українцям при народженні дитини. Жахлива демографічна статистика України повинна підштовхнути парламентаріїв до дій. За словами творців законопроекту, лише велика сума виплат може надихнути українців на розмноження. У законопроекті пропонується, щоб батькам першу дитину виплачувалося сума, рівна 52 прожитковим мінімумам. За підсумками 2017 року ця сума дорівнює 80300 гривень, за другого – 70 прожиткових мінімумів (108000 гривень), за третього, четвертого і так далі – 120 прожиткових мінімумів (185300 гривень). Також пропонується розділити суми виплат на “транші”, у тому числі перший становитиме від 15-ти прожиткових мінімумів на першу дитину, до 25 – на другого і 40 – на третю і наступних; залишок виплати при народженні малюка розділити пропорційними сумами на 36 місяців.
Якщо мама малюка захоче перервати декрет, то посібник можна буде оформити на тата чи родича, який буде доглядати за малюком.
Обговорення