Навалою фестивалів на Тернопіллі нині нікого уже не здивуєш. Проте організатори першого фольклорно-мистецького фестивалю “Козафест” торік таки ризикнули.
І… п’ють шампанське (чи принаймні козяче молоко)! Адже “дебют” їхнього “дітища” у населеному пункті із “тематичною” назвою — Козові — був настільки успішний, що цьогоріч його вирішили повторити. Сказано — зроблено: 13 серпня центральним майданом Козови дефілювали рогаті винуватиці свята — підмарафечені, вбрані у віночки та коралі — ще б пак, адже серед них того дня вибрали «міс» фестивалю. Нею, до слова, стала, отримавши «корону» переможниці, коза Манька. Під час “параду кіз” з десяток власників тваринок пройшли зі своїми підопічними урочистим дефіле та розповіли про своїх домашніх улюблениць.
Проте не парадом єдиним: на центральній площі Козови встановили пам’ятник… ну, звісно ж, козі! Рогата красуня (до пам’ятника уже «прив’язали» прикмету: якщо потерти кованій козі роги, то це принесе успіх) – творіння тернопільського скульптора Дмитра Пилип’яка та коваля з селища Козлів Віталія Комонька. Ініціатор увіковічнення символу міста селищний голова Козови Ярослав Адамів зазначив, що конкурс на встановлення такого оригінального пам’ятника було оголошено ще у березні. Відтепер металева коза – центральна фігура на майдані, де «прописався» фестиваль «Коза-фест». А напис на камені під пам’ятником «Там, де коза ходить – добре земля родить» є гаслом самобутнього фестивалю.
Гості свята, яких не злякала негостинна погода, мали нагоду і виступи фольклорних колективів послухати, і на українських гопацульках подригати, і страви із “козячими” назвами скуштувати, і навіть взяти участь у конкурсі на найкраще оригінальне селфі з козою. І це ще не все: майстер-класи народних умільців, гутірки з фермерами, які тримають козині господарства.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Обговорення