• Останні
  • У тренді

На Тернопільщині відбувся XVIII фестиваль «Дзвони Лемківщини»

09.08.2017
Гітарою я ворога не знищу, – гітарист гурту “Гайдамаки” з Бучача

Гітарою я ворога не знищу, – гітарист гурту “Гайдамаки” з Бучача

06.10.2025
РФ завдала удару по Тернопільщині

На Чортківщині внаслідок російської атаки пошкоджено дах будівлі

06.10.2025
244 тернополянам роздадуть 450000 гривень: хто отримає

Жителі Тернопільської громади зареєстрували 24 проєкти на “Громадський бюджет 2026”

06.10.2025
Віталій Кличко передав від громади столиці бійцям на фронт ще майже 2500 БпЛА та понад 20 автівок

Віталій Кличко передав від громади столиці бійцям на фронт ще майже 2500 БпЛА та понад 20 автівок

06.10.2025
Гарт

На Тернопільщині відбувся благодійний фестиваль “Гарт”

05.10.2025
Наталія Киричук

Учителька з Тернополя Наталія Киричук отримала звання «Заслужений вчитель України»

05.10.2025
Image

Що робити при повторних інфекціях — особливості антибіотикотерапії

05.10.2025
професійне свято відзначають освітяни

У Тернопільській обласній раді з професійним святом привітали освітян

05.10.2025
Степан Барна отримав відзнаку

Герої серед нас: командир роти «Барні» Степан Барна отримав від Міністерства оборони пістолет Glock-17

05.10.2025
завершується каденція ректора

У ТНМУ готуються до виборів ректора: відомі ймовірні кандидати

05.10.2025
виявили пошкоджений безпілотник

У Шумську на Тернопільщині знайшли безпілотник «Шахед» із нерозірваним снарядом

05.10.2025
відключатимуть подачу холодної води

У Тернополі тимчасово призупинять подачу води

05.10.2025
Понеділок, 6 Жовтня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

На Тернопільщині відбувся XVIII фестиваль «Дзвони Лемківщини»

Опубліковано Спокійна Надія
09.08.2017

5 та 6 серпня у Монастириському районі відбувся фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». Масштабне дійство проходить вже 18 років поспіль і традиційно збираєв урочищі «Бичова» тисячі гостей зі всієї України, а також із різних країн світу. Розпочався фестиваль пішою ходою. Учасники заходу пройшлися центральною частиною Монастириська. Вони поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, пам’ятного знаку жертвам депортації, фігури Покрови Пресвятої Богородиці.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Гарт

На Тернопільщині відбувся благодійний фестиваль “Гарт”

05.10.2025
Степан Барна отримав відзнаку

Герої серед нас: командир роти «Барні» Степан Барна отримав від Міністерства оборони пістолет Glock-17

05.10.2025

«Метою нашого товариства є сприяння відродженню Лемківщини – культури, звичаїв, традицій. Лемки розпорошені по світу через депортацію 1944-1946 років. Ми поставили перед собою завдання зібрати все, що можна, відродити і зберегти нашу багатющу самобутню культуру. Власне це і є метою цього фестивалю. І йдеться про відродження не тільки культури, а про збереження ідентичності лемків як етнографічної групи українського народу. Ми хочемо, щоб лемки ще довго прославляли Україну і Лемківщину», – наголошує голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович.

На території «Лемківського села» діяло містечко народних ремесел, гончарі проводили майстер-класи, були представлені експозиції. Під час урочистого відкриття фестивалю підняли Державний прапор України і прапор Всеукраїнського товариства «Лемківщина».

«Лемківщина починається зі свідомості кожного з нас – чи здатні ми творити добру справу для України, чи здатні ми зробити усе, щоб ми жили на нашій землі і цінували те, що маємо сьогодні. Мені приємно вітати тут делегації із трьох країн Європи. Мабуть, вперше за багато років до нас приїхали представники Генерального консульства Республіки Польща. Це говорить про те, що сьогодні Україна не сама у протистоянні із російським агресором. Це говорить про те, що минуле нас сьогодні наштовхує пам’ятати і молитися за ті покоління, котрі були репресовані, переслідувані і були депортовані. Сьогодні ми маємо будувати спільне європейське майбутнє», – зазначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

На «Дзвонах Лемківщини» діяла польова кухня, де готували традиційнілемківськістрави. Насиченою була культурна частина свята, і вона була розрахована на різну вікову категорію відвідувачів – майстри художньої творчості представляли свої вироби, окрім цього можна було переглянути тематичні фільми та відвідати Спортивне містечко, долучитися до конкурсів та розваг.

Господиня фестивалю «Дзвони Лемківщини», керівник відділу культури ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації» Лідія Плахтій каже: «На цей фестиваль, напевно, чекає кожна лемківська родина і живе від свята до свята, де би людина не жила. Родинні пороги – це святе. Наші батьки жили на Лемківщині, на території теперішньої Польщі і старші люди, які були там народженні, були виселені. Їм вже зараз близько 80 років. Звичайно вони вже не мають можливості їхати не Лемківщину, на родинні землі, і тут власне є ті родинні пороги, дух лемківський, який притягує. Це унікальний фестиваль, тому що на нього з’їжджаються цілими родинами від новонароджених до людей старшого віку».

Практично із часів започаткування «Дзвонів Лемківщини» до організації фестивалю долучається Агрохолдинг «МРІЯ». Цього року Компанія виділила на це 50 тисяч гривень.

“МРІЯ” вже упродовж років підтримує проведення даного фестивалю. Із самого початку, як тільки починалося облагородження урочища, в якому відбувається фестиваль, наша Компаніядолучалася до спорудження каплички, до встановлення сцени, допомагалаоблаштовувати криничку. Кожного року долучаємося організаційно, виділяємо кошти для участі народних колективів з усієї України та із-за кордону, – розповідає керівник Благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк. – Цьогорічнаша Компанія виділила 50 тисяч гривень на організаційні питання, на транспортуванняучасників народних колективів. Ще додатково було виділено техніку для перевезення будівельних матеріалів з метою поліпшеннядороги та майданчика для стоянки автомобілів».

Додамо, що «МРІЯ» активно підтримує фінансово проведення патріотичних заходів в області. До прикладу, на початку липня Агрохолдинг долучився до організації фестивалю стрілецької, повстанської, української народної пісні у селі Конюхи. Захід був присвячений 100-річчю запеклого бою Українських Cічових Cтрільців. Систематично виділяє Компанія кошти напроведення щорічних фестивалів – серед них фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» (Монастириський район) і мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина» (Шумський район).

Читайте нас в Google News
Теги: «Дзвони Лемківщини»новиниТернопільщинаФестиваль
Share5ShareSend

Пов'язані публікації

суд закрив

Відомий адвокат з Тернопільщини розповів, як не стати жертвою алкотестера

04.10.2025
Ігор Владіміров

З російського полону повернувся 50-річний житель Зборівщини Ігор Владіміров

04.10.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • У Великих Гаях розпочала свою історію цікава кавʼярня 06.10.2025
  • Вражає майстерність кейтерингу студентів Галицького коледжу 06.10.2025
  • Життя віддане за наше мирне небо 05.10.2025
  • Тернопільський захисник Степан Барна отримав високу відзнаку МОУ 05.10.2025
  • 105 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ нищить ворога 05.10.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.