Днями до квартири тернополянки заліз щур. Гризун спокійно потрапив до помешкання через унітаз. Як результат — перелякані господарі та син у лікарні. В управлінні ЖКГ розповіли, що робити у подібних випадках.
— Коли мешканці стикаються із щурами чи мишами у підвальних приміщеннях, то зобов’язані повідомити про це в обслуговуюче підприємство. Якщо дератизація не дала ефекту або була недостатньою, то «Профдезінфекція» проводить її повторно, — коментують в управлінні.
Загалом, фахівці рекомендують тримати двері до ванни та туалету зачиненими, не зайвим буде прикривати кришку на унітазі. Раніше, коли гофри унітазу виготовляли із чавуну, ризиків було менше, а сучасні пластикові вироби не можуть зупинити гризуна.
Не буде перешкодою і поржавіла конструкція із металу.
— Здогадуючись, що із каналізації може залізти щур, люди пропонують застосувати «народні методи»: дехто заливає туди декілька відер окропу хтось – щедро заливає «Хлоркою» чи «Білизною», запах якої відлякує гризунів. Багаторазове змивання холодної води не є ефетивним в боротьбі з гризуном – він охоче хлюпається в чистій воді і може чіплятися лапками за будь-які поверхні, — зазначають комунальники. — Із професійних засобів, які допоможуть застрахуватися від небажаного гризуна, є якісний ультразвуковий прилад. Він має хвилі певної частоти, що відлякають тварину.
Випадки, коли щурі вилазять із каналізаційних мереж, частіше трапляються на нижніх поверхах багатоповерхівок. Втім, буває що хвостатий «гість» видряпується і на дев’ятий поверх.
Сірі та чорні пацюки відрізняються своїм розумом, кмітливістю і навіть інтелектом. За рахунок цих якостей гризун цілком здатний здогадатися, що по трубах можна проникнути ближче до людини, тобто туди, де є їжа і місце для розведення потомства. Пересуватися по довгих каналізаційних трубах з водою дрібним тваринам дозволяє і їх здатність до тривалого плавання і перебування під водою.
Фактором, який стимулює щура лізти у людське житло є низькі температури. Відзначається тенденція підвищення кількості виявлених звірків у під’їздах та нижніх поверхах будівель перед зимовими місяцями. В цей час щури шукають більш сприятливі умови для себе і свого потомства. Іншим фактором, через який вони втрачають страх, є дератизація.
Отруєння щурів отрутами в підвалах і на звалищах, які знаходяться поряд з міськими будинками, змушує цих звірків цілими натовпами шукати для себе нову оселю і тому щури в каналізації саме в цей період з’являються найчастіше.
Обговорення