Павло Банніков збудував двоповерхове помешкання, яке місцеві називають “НЛО”. Окрім незвичайного вигляду, господар подумав і над комфортністю проживання. Атмосфера позитивно впливає на сон, нервову та серцево-судинну систему. Це завдяки унікальній системі підігріву. Бо, для прикладу, електричний конвектор гарантовано забезпечить важкість дихання та легке запаморочення, пише “Вісник“.
— В хаті все овальної форми. Моя оселя зручнанавіть з погляду безпеки. Зайдете у традиційну хату – холодно, а в моїй відчувається позитивна енергія. Тут присутній дух, як у церкві, – захоплено розповідає Павло Банніков.
Глиняна пічка зроблена, як мурували ще до нашої ери арійці, розташована в центрі хатини. Полум’я горить зверху, а не знизу. Тому на ній готують їжу та, водночас, обігрівають помешкання.
— Сусід за минулузиму втричі більше дров спалив, як я. Але в моїй хаті було ще тепліше. Бувало таке, що двері навстіж лишав. А влітку навпаки – прохолодно, – каже Банніков. – Якщо спалити кошик дров, то на другийдень можна не топити – жарко, як у лазні.
Інтер’єр мудро спланований. З двох боків будинку – два величезних шестигранних вікна, і одне маленьке – зверху. Зовнішня частина домівки покрита руберойдом (рулонний та ізоляційний покрівельний матеріал). Стіни утеплені тюками соломи, а підлога зроблена з старого дуба та глини. Зверху пан Павло виклав тирсоплити.
— По такій підлозі взимку при морозах спокійно можна ходити босим, – ділиться Банніков. – Тут усі зручності – є туалет, ванна. Ліжко з глини вимурував. На перший погляд воно звичайне, а насправді – з «підігрівом». Дерев’яний стіл, шафа й диван – усе теж зробив сам. Є другий поверх, але поки не придумав, що там буде.
Також можна простежити “вторинну переробку”. Тому що газ після згорання дров не вилітає в небесні простори, а повертається назад і горить ще раз. Тепло зберігається, як в термосі.
— Тепле повітря тільки до пояса. Таким чином, м’яке тепло прогріває судини й немає «давки» на голову, – пояснює Павло Іванович.
Товщина стін становить лише 15 сантиметрів. Проте власники дому не бояться ні лютих зимових морозів, ні шалених літніх вихорів. Коли Павло Банніков працював над житлом, то викопав дренажну канаву (вже осушений грунт), а туди закинув мішки з цементом, трохи піску та вапна. Він поступово підливав воду і утворилась брила. Біля хати є дві менші прибудови. Перша – парник для вирощування овочів взимку, а інша – майбутній спортзал. Адже здоров’я керує всім. Подружжя радіє своєму спокійному життю в балансі з природою.
Нагадаємо, подібний будинок також є біля Тернополя у Великій Березовиці.
Довідка: Будинок — винахід американського інженера й архітектора Річарда Бакмінстера Фуллера у 1951 році. Сфера, як запевняють фахівці, є найбільш оптимальною при сильних вітрах, снігах, землетрусах. Серед інших переваг – багато світла, повітря і, що важливо, економія до 30 відсотків на будматеріалах
Підготувала Наталя Фарина
Обговорення