Магічне місто Теребовля – відзначає свій 920 День народження. Розташоване воно на Тернопільщині,створене за часів князя Василька Ростиславича вабить неймовірними дивами, легендами та невичерпною силою,воно до відродження пережило Руський період (перша письмова згадка у 1097р.), польський та австрійськй періоди , війни різних часів та революції .
Теребовля багате на воєнну історію: існує легенда про те, що нібито на горі Покрівка колись стояло три хрести. Під ними були могилитеребовлянського князя і його двох синів, котрі загинули під час навали монголів. Ці три хрести означали «три болі», а від цього вже пішла назва «Теребовля». За сучасної військової історії У Теребовлі дислокувався 223-й зенітно-ракетний полк, який нажаль у 2002 році закрили та перевели у гарнізон міста Стрий. Майже 15 років територія колишньої військової частини стояла пусткою,ніхто вже не вірив у майбутнє існування військової частини.
Але за іронією долі та сприянням різних гілок державної влади сьогодні знову сюди повертаються військові . Мабуть Богом дано, що історія цього славетного краю не може писатися без присутності військових, адже чимало воєн воно бачило, достатньо перемог здобуло,багато героїв полягло на цій стародавній землі. У день міста в Теребовлі пройшли святкування приурочені майже тисячолітній даті. Яскравий сценарій підготували представники культури для гостей починаючи від урочистої частини свята з привітаннями і фестивальною ходою,аж до розважальної частини у молодіжному парку де відбувалось дійство з присмаком середньовіччя.
Був гастрономічний конкурс, були і танці з музикою і забави від гурту «Guns Live Bаnd». Військовослужбовці,які на даний момент проходять службу та допомагають у відновленні військового містечка в Теребовлі раділи такому дозвіллю, адже отримали змогу на короткий час відлучитись від армійської служби, відчути себе повноцінними гостями цього заходу. Спостерігали,фотографувались,а дехто із сміливців встиг навіть позмагатись.
Мешканець міста, письменник Назарій Заноз описав це свято так :
Теребовлі 920 років. В роках воно старше як два Тернополя, як чотири Луганська, або як Донецьк, Бердянськ, Дніпро і Станиславів разом взяті.
Але не зважаючи на усі «примхи погоди» надія є, що всі об’єднаються у часі,так само як військові лицарі й теперішні армійці, на світлині, міста оцінять свою сущність крізь роки історії, і стануть зрештою єдиною і сильною державою.
Більше фото за посиланням facebook.com/44art.br
Обговорення