Наукова конференція відбулася у Тернопільському національному педагогічному університеті. Провідні релігієзнавці світу та України мали можливість продемонструвати власні наукові дослідження щодо розвитку протестантизму й впливу Реформації, а також обговорили проблеми релігійної свободи й історію християнства. Повідомляє За Збручем.
Основна мета конференції – активізувати дослідження з історії реформаційних рухів та переосмислити їх значення та роль у розвитку європейських держав, а також їх вплив на сучасні суспільні процеси.
Злочинці виламали двері в будинку, побили господаря, господиню та гостей
У 2017-му році відзначатиметься п’ятсотріччя Реформації — однієї із найважливіших подій світової історії, яка зумовила подальший розвиток культурно-цивілізаційних та релігійно-конфесійних процесів. Святкування річниці початку Реформації зобов’язує переосмислити значення реформаційного спадку для сучасності, глибше дослідити історичний шлях протестантизму в контексті сучасних теологічних та освітніх процесів на теренах Східної Європи, кажуть релігєзнавці та представники церков.
«Зараз Україна переживає дуже переломний момент своєї історії. Старе щось закінчилося, а нове не почалося. Разом з декомунізацією ми прощаємося з довгою епохою комунізму. Але поки що український народ не досягнув верховенства права, економічного процвітання, забезпечення усіх прав особистості. Але зараз Україна дивиться на захід і намагається повторювати феномени західних суспільств. Українці хочуть змін, але ці зміни відбудуться лише тоді, коли відбудуться в серцях глибокі ціннісні преображення», – зауважив магістр філології Варшавського університету, директор Східноєвропейського лідерського форму Ярослав Лукасик.
Обговорення