Директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко разом з іншими експертами відвідали котельні на альтернативних видах палива, які запрацювали у Тернополі. Столичні експерти ознайомилися з програмою енергоефективності та енергозбереження Тернополя, у яку включено автоматизовані індивідуальні теплові пункти у садочках та школах міста, програму термомодернізації житлового фонду, тощо.
Столичні експерти вражені тернопільськими котельнями на «альтернативі»
Зі слів директора Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, у рік Україна закуповує імпортного газу на суму більше 3 млрд. доларів, тому діяльність Тернополя у плані енергоефективності є дуже важливою.
«У вашому місті є господарі, оскільки ви працюєте з багатьма міжнародними організаціями, кошти яких спрямовуєте на енергоефективні заходи, – каже Юрій Шафаренко. – Ця діяльність є дуже показовою, тому що ви економите споживання на кінцевому споживачі, таким чином залишаєте кошти працювати на регіони. Молодці».
Очільник Тернополя Сергій Надал зазначив, що сьогодні в державі також відбуваються позитивні зміни, які дозволяють органам місцевого самоврядування встановлювати тарифи теплопостачання для населення.
«Такі кроки означають, що завдяки виробленню тепла з інших джерел енергії вигоду зможуть отримати самі споживачі, тобто це зменшення ціни, а також окремі мікрорайони міста матимуть цілодобову подачу гарячої води, а не за графіком, як це є зараз», – зазначив міський голова.
Голова Держенергоефективності: Тернопіль показує приклад всій України як треба працювати
У свою чергу, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук надіслав подяку міському голові Сергію Надалу та заступнику Владиславу Стемковському за представлення роботи твердопаливної котельні у Тернополі та участь у семінарі «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери ВДЕ».
«Сьогодні гостро стоїть питання енергетичної незалежності України, тому заміщення газу альтернативними видами палива та ощадливе використання паливно-енергетичних ресурсів стали пріоритетними завданнями. І Тернопіль показує приклад всій України як треба працювати. Впевнені, що проведення подібних заходів сприятиме залученню внутрішніх та зовнішніх інвестицій для реалізації проектів з виробництва теплової та електричної енергії та стимулювання до впровадження «зелених» проектів в регіонах України».
Нагадаємо, Тернопіль, завдяки курсу обраному ще у 2010 році чинним міським головою Сергієм Надалом, був одним з новаторів з впровадження котелень на альтернативному пальному. Наше місто випереджало навіть законодавчу базу. Зокрема місто взяло курс на комплекс із забезпечення 100% обліку споживання теплової енергії будівлями. Запущено програму термомодернізації будинків. Тернопіль приєднався до Плану дій зі сталого енергетичного розвитку, що передбачає зменшення споживання енергоносіїв на 20 % до 2020 року. Був розроблений проект «Модернізації теплогенеруючих потужностей котелень для використання альтернативних видів палива», який успішно пройшов громадські слухання Місто збудувало власний завод, який постачає котельні альтернативним пальним.
Обговорення