В Україні, які в усьому світі, відзначили Міжнародний день прав людини. З цього приводу в освітніх закладах Тернополя провели чимало заходів, які популяризують дотримання прав людини.
Україна залишається лідером серед європейських країн щодо кількості звернень до Європейського союзу з прав людини, – каже представник українсько-гельсинської спілки з прав людини, координатор проекту «Права людини на рівні місцевої громади» Аліна Кубенко. Згідно статистики порушення прав людини відбувається у всіх сферах. Хоча після Євромайдану деякі зміни на краще є.
Інформаційні заходи,я прямовані на популяризацію прав потрібно проводити як на місцях, та і на на рівні Верховної Ради, – зазначила Аліна Кубенко.
У тернопільській обласній бібліотеці для дітей обговорили «Права людини в сучасному світі». В рамках проекту організували відео конференцію з районними бібліотеками за участю учнів.
Під час занять ми спілкувалися з молоддю, з’ясовували що таке права людини, чи відомо їм про загальну декларацію прав людини. Заходи спрямовані на популяризацію дотримання прав людини – розповіла координатор проекту, керівник громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Олександра Гриньків.
У заході участь взяли також учні тернопільської школи №13, студенти Вищого професійного училища сфери послуг та туризму. Діти кажуть, що хочуть детальніше про свої права.
Я знаю, що права людини захищаються Конвенцією ООН. А ще хочу дізнатися чому одні люди дотримуються прав, поважають інших, а інші їх порушують, – каже учень 4-го класу Ілля.
Громадські активісти та представники українсько-гельсінської спілки з прав людини стверджують: знати свої права необхідно, аби можна було вдало реалізуватися у суспільстві. Подібні заходи покликані розповісти загалу про філософську частину прав людини. Кожен повинен пам’ятати, що його права захищаються Генеральною Асамблеєю ООН та різноманітними міжнародними документами. Тож нехай ніхто не порушує ваші права!
Обговорення