Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.
— У моєї доньки час від часу пускається кров з носа. Наша дільнична педіатр порадила попити чай з кропиви. А яка кропива більше помічна — молода чи стара? І ще чим вона корисна?
Марія Гаврилюк, м. Тернопіль
— У будь-якому своєму віці кропива є кровоспинним засобом. Особливо цінна вона для жінок при маткових кровотечах, застосовується також при гемороїдальних, ниркових (коли появляється кров у сечі), шлункових, носових кровотечах, які частіше бувають у дітей. Чай із свіжої кропиви треба готувати так: одну столову ложку свіжої кропиви залийте склянкою окропу. Варіть 1-2 хвилини і випийте разом з травою.
Кропива дводомна — дуже гарний кровоочисний засіб, добре регулює діяльність шлунка. Проноси, диспепсію, запальні процеси у дітей — усе це лікує кропива. Застосовують кропиву у народній медицині також як відхаркувальний засіб при лихоманці, особливо при кровохарканні.
Добре відомо, що кропива гарно лікує шкіру, особливо фурункули, вугри, висипи (вживають по одній столовій ложці соку тричі на день).
Люди старшого віку добре знають, що кропива зарадить від ревматизму та поліартриту. Коли за поліартриту усі суглоби набряклі, болючі, не рухаються, п’ють з кропиви чай, а траву розжовують. Коли паряться у лазні, то беруть віники з кропиви або додають їх до березових гілочок, тоді добрий буде кровообіг, кров надійде до усіх болючих суглобів, зніме запальні процеси, і біль зникне. Дуже гарний результат буває, коли п’ють настій і одночасно роблять зігріваючі компреси або невеличким пучечком кропиви легенько б’ють по суглобах, які дуже болять. Настій від хворих суглобів: одну столову ложку подрібненої кропиви залийте склянкою окропу, нехай настоюється 15-20 хв. Вживайте по одній столовій ложці тричі на день.
Але не забувайте, що оскільки кропива має здатність згущувати кров, то людям, які страждають на тромбофлебіт чи просто мають густу кров, її застосовувати вкрай не рекомендується. Протипоказана кропива й жінкам на останніх місяцях вагітності, а також гіпертонікам.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Обговорення