“Парад замків на Тернопіллі це яскравий приклад волюнтаризму в управлінні. ” – так вважає відомий тернопільський історик і краєзнавець, доктор гуманітарних наук Сергій Ткачов.
Про це він пише на своїй сторінці у соціальній мережі.
“Накинута зверху ідея сприймається місцевими (районними, міськими і сільськими чиновниками) як наказ до разового виконання, а не початку розробки концепції на роки. Усі ці “дні замків” є і будуть одноликими. Ресурс місцевих владців обмежений і одноманітний за структурою це райвно і райвідділ культури. Ньюанси вносять підприємці сфери розваг, але і там вибір невеликий (батут, цукрова вата). Отож на початку свята міні-звіт самодіяльності (дитячі колективи), далі нібито спортивні змагання – футбол, гирі, канат – і все це під димок від шашликів щедро заправлене пивом гуляння.
У вже проведених “днях” не було акцентовано на особливість кожного із замків, не знайдено і не підкреслено його “родзинку”. А саме це має бути епіцентром події, від якого колами розходяться інші супутні заходи. Це дасть змогу “дням” перерости у фестивалі.” – підсумовує і радить пан Сергій.
Нагадаємо, що відповідне розпорядження про проведення Свята замків підписане головою обласної державної адміністрації Степаном Барною ще на початку весни.
У Тернополі свято відбулося 17 квітня, у Збаражі – 8 травня, у Кременці – 29 травня, у Бережанах – 5 червня, у с. Сидорів Гусятинського району – 12 червня, а тепер очікуємо – у м. Скалат Підволочиського району – 26 червня, у Чорткові – 24 липня, у с. Нирків Заліщицького району – 14 серпня, у с. Токи Підволочиського району – 21 серпня, у с. Підзамочок Бучацького району – 4 вересня, у смт Вишнівець Збаразького району – 14 жовтня.
Обговорення