Уявіть, що зараз, от саме зараз, пінне море облизує золотий пісок, а легенький бриз колише листя на розлогих пальмах… Зрештою, навіщо уявляти: виймайте з шафи припорошені валізи і пакуйте їх… Куди? А от “НОВА…” вам підкаже.
Пальма першості — у Туреччини
Ось-ось постукає у вікно такий довгоочікуваний перший місяць літа, наполегливо нагадавши, що літо, власне, й створене для того, аби відпочити, гайнути кудись “підзарядити батарейки”, а туристична індустрія втілить у життя усі бажання курортників. То куди ж, власне, вирушити — так, щоб і цікаво, і яскраво, і незабутньо, і аби гаманець після вакацій геть не “схуд”?
До речі, про гаманець. Цьогоріч саме він диктує вибір. Тож якщо він у вас не дірявий, поспішайте визначатися — уже нині найпривабливіші пропозиції розлітаються, як гарячі пиріжки. “Оскільки вартість закордонного відпочинку традиційно уже прив’язана до долара або євро, українцям в нинішніх реаліях розраховувати на суперзнижки та дуже вдалі “гарячі путівки” не доводиться, — розповідає директор турфірми “Галінтур” Сергій Васільєв. — Ціни у доларах за останній рік змінилися не набагато, вони є адекватними, але при перерахунку на гривні “потягнути” їх можуть, на жаль, не всі… Тим не менше, туроператори оговтуються від “штилю” та запасаються привабливими пропозиціями, а наші співвітчизники знову готові відпочивати, не шкодуючи ані живота, ані гаманця свого.
Якщо говорити про відпочинок за кордоном, пальму першості цьогоріч традиційно утримуватимуть демократичні за цінами напрямки “вічного літа”, які є безвізовими, — це гаряча Туреччина та спекотний Єгипет, каже Сергій Миколайович. Хоч як уже звикли до них наші туристи, там ще є багато нового, цікавого та незвіданого…
Той факт, що для більшості росіян береги турецький та єгипетський нині “заказані”, суттєво вплинув на цінову політику у даному сегменті. З одного боку, усі чекають на зниження цін на путівки до Туреччини та Єгипту, а з іншого — повинні розуміти, що якщо зменшується потік туристів, то падає заповнюваність готелів (частина з них просто не відкривається) і збільшується собівартість туристичного продукту. Більше того, прогнозуючи серйозне скорочення попиту, майже усі крупні туроператори пішли на істотне скорочення чартерних авіарейсів на курорти. Що це означає для тернополян? Те, що кількість вильотів до Єгипту зі Львова значно зменшилась, а на найближчі дати їх практично немає, і адептам відпочинку у Країні пірамід доведеться летіти з Києва. Хоча це не означає, що охочих поніжитися під єгипетським сонцем у нас стало менше. Навіть якщо ви вже бачили знамениті піраміди, широкий Ніл і легендарний Луксор, Єгипет усе ж залишається країною, до якої хочеться повернутися. Та й Червоне море кличе вас! Чуєте, як хлюпочуть його хвилі?..
Від “лірики” — до “бухгалтерії”: тиждень у Єгипті (з перельотом та харчуванням) коштуватиме від 300 “зелених”, чим більше “родзинок” та ексклюзивів — тим вищі ціни, за більш елітні варіанти можете “накидати” ще 100-150 у.о.
Туреччина, зазначає Сергій Васільєв, уже котрий рік поспіль лідирує у симпатіях тернополян. Багато хто навіть жартує, що цей рік у нас буде роком України в Туреччині… “Бестселером” серед мандрівників її зробили помірковані ціни, висока якість послуг, дивовижна природа, чисте і тепле море та безкінечні розваги, “приправлені” неповторними стравами, танцями, мелодіями, легендами і східними казками, які закохують у себе, закликаючи вас знову і знову побачити цей дивовижний край. Анталійський рай чи егейський едем — вибирати вам, але навіть побувавши кілька разів у Туреччині, не кажіть, що уже все там бачили. Повірте, цій східній країні є чим вас здивувати…
На травневі свята — ще не у високий сезон — тернополяни літали до Туреччини за цінами більш ніж демократичними — п’ятизірковий “олінклюзівський готель” разом із перельотом обходився у 300 доларів, каже Сергій Миколайович. Нині турагенція “Галінтур” пропонує тижневі тури в 4-зіркові готелі Туреччини вартістю від 200 до 300 у.о.
Є і автобусні тури до Туреччини (скажімо, для тих, хто з певних причин боїться літати) з ночівлею у Болгарії. Тривають вони — з урахуванням дороги — трохи довше, 12-13 днів, а коштують майже стільки ж, як і авіатури: від 300-350 доларів.
Опа, дорога Європа
У гонці за відпочивальниками Туреччині та Єгипту у спину дихають Болгарія, Хорватія і Чорногорія. В останні роки зросла кількість охочих відвідати Грецію, тим більше, що подорожі до Греції подекуди дешевші, ніж до Болгарії, особливо при ранньому бронюванні. Слід врахувати, що оскільки “безвізівщина”, хоча б туристична, для нас і надалі в розряді “солодких мрій”, до вартості туру слід додавати ще як мінімум 35 євро, викладених за візу та консульський збір. “Канікули по-болгарськи” — від 300 євро, для тих, хто не хоче трястися в автобусі, є літак зі Львова. Хорватія, Албанія, Чорногорія пропонують тернополянам європейський стиль відпочинку, хоча і готелі системи “все включено” тут уже давно не новинка-диковинка, щоправда, порівняно з тією ж Туреччиною вони обійдуться не дешевше.
“Горяща” Греція з перельотом та недорогими апартаментами витягне з вашого гаманця 150-200 “євриків”, не хочете пакуватися у поспіху — розраховуйте вже на 250-300 і не забудьте врахувати, що віза “потягне” на всі 60 євро, а лежак та парасолька на пляжі — 5 євро. Варіант 4-5-зіркового готелю “все включено” на двох — 800-2000 євро.
З популярних новинок на тернопільському туристичному ринку – тури до Іспанії та на Кіпр. Останній, крім багат-ю-ю-щої екскурсійної програми, густо замішаної на давній міфології, приваблює ще й полегшеним варіантом електронної візи. “Горяща” травнева путівка в Іспанію у середині травня коштувала 170 євро на тиждень — це з перельотом і поселенням у економ-готелі без харчування. Фактично, автобусний тур у Болгарію обходиться у стільки ж… Узагалі ж хочу сказати, що нині, у час так званих “low-cost”-ів, відмовившись від перельоту у якусь із європейських країн на користь автобусного туру, за ціною не виграєш нічого. Так що їхати чи летіти — питання винятково ваших преференцій та вподобань. Якщо туристів четверо, найбільш вигідний варіант – власний автомобіль, якщо двоє – це авіатур. Власним ходом шлях до Греції чи Болгарії потягне 230 євро, якщо врахувати платні дороги. Цю суму можна поділити на кількість мандрівників.
Вам би хотілося в одній мандрівці відчути ритм ранкового Лондона й меланхолію вечірнього Рима, романтику Парижа і вічний подих історії Афін? Недешеве задоволення. Але хто сказав, що у Європу — легка дорога?
Туристи “середньої руки”, каже Сергій Васільєв, усе частіше обирають короткі (на вихідні або на тиждень) та відносно недорогі тури до Європи. “Найбільше тернополяни цікавляться подорожами до таких європейських країн, як Австрія, Італія, Іспанія, навіть Марокко — зазначає Сергій Миколайович. — Перевага цих турів — вони дуже цікаві та пізнавальні, і за відносно невелику суму (приблизна ціна “євротуру” — в середньому від 100 до 300 євро) можливість цікаво відпочити та побачити відразу кілька країн.”
Аморе, екзотичне море!..
Не гребують наші співвітчизники й дорогим екзотичним відпочинком. Неабияк популярний індійський курорт Гоа (вартість від 400 доларів “горящий” та від 600 стандартний тур із перельотом на одну людину). Щоправда, наразі в Індії, каже Сергій Васільєв, сезон дощів, тож будьте готові кілька разів у день трохи “підмокнути”. Непогано “йде” Шрі-Ланка (за 7 днів — від 400 доларів з перельотом та готельними сніданками, з “плюсів” — нескладна віза та теплий океан з пальмами. Самобутні Танзанія і Занзібар коштуватимуть від 500 доларів за чотиризірковий готель. З “мінусів” — необхідність робити чимало щеплень від екзотичних хвороб та довга — понад добу (включно з переїздом до Києва та пересадками) — дорога. З “плюсів” — незабутні, унікальні, фантастичні враження та спогади!
Пам’ятаєте рекламу “Баунті”? Отож, це про Занзібар. Пляжний відпочинок тут – це справді райська насолода. Білосніжний пісок, вода кольору бірюзи, над водою квіти всіх відтінків веселки в обрамленні екзотичної зелені, а під водою таких же відтінків численні рибки на тлі гарних коралів, пише “Нова Тернопільська”.
Обговорення