• Останні
  • У тренді

Родове коріння зірки Голлівуду Барбари Стрейзанд з міста Бережани на Тернопільщині

19.05.2016
Назара Довгалюка

Пораненого воїна з Борсуківської громади Назара Довгалюка провідали у київській лікарні голови з Тернопільщини

06.06.2025
Монастирська церква

У краєзнавчому музеї презентували книгу-дослідження отця Віталія Козака про давню історію парафії Тернополя

06.06.2025
сафарі на ворога

44 артбригада показала точну роботу БПЛА та артилерії

06.06.2025
Тернопіль підтримує фронт: понад 50 тисяч гривень зібрали на благодійному вечорі для ЗСУ

Тернопіль підтримує фронт: понад 50 тисяч гривень зібрали на благодійному вечорі для ЗСУ

06.06.2025
На Східному у Тернополі під час комендантської години затримали п’яну водійку

На Східному у Тернополі під час комендантської години затримали п’яну водійку

06.06.2025
сирні коржі

Простий рецепт м’яких сирних коржів з цибулею за 15 хвилин

06.06.2025
з армрестлінгу

Армрестлери з Тернопільщини привезли медалі з Чемпіонату Європи в Румунії

06.06.2025
Ілля Шпортак

Школяр з Заліщиків на Тернопільщині здобув срібло на міжнародному шоу винаходів у Польщі

06.06.2025
Наталія Мойсей

Померла вчителька Бережанського ліцею Наталія Мойсей

06.06.2025
російські війська завдали комбінованої атаки

Наслідки нічної атаки на Тернопіль

06.06.2025
маршруту автобуса №18

Жителі Великоберезовицької громади просять зберегти зручні маршрути до Тернополя

06.06.2025

Поліція розслідує побиття учня 9-го класу в тернопільській школі

06.06.2025
П’ятниця, 6 Червня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Родове коріння зірки Голлівуду Барбари Стрейзанд з міста Бережани на Тернопільщині

Опубліковано Газета Місто
19.05.2016

Barbra-Streisand-765x510Де Бережани, а де Америка, Голлівуд! Однак рід однієї із всесвітньовідомих голлівудських актрис має коріння у багатому на історію та визначних постатей симпатичному галицькому містечку. Барбра Стрейзанд (Barbra Streisand)! Так, саме дід цієї голлівудської знаменитості, як стверджують дослідники, народився у Західній Україні, в містечку Бережани, що на Тернопільщині. Та й інші родичі також.

Навколо життя Барбри поширюється чимало пліток. Голлівуд без цього немислимий. Українське походження її предків – також неабияка цікавинка. В офіційній біографії актриси про Ісаака Стрейзанда – діда – нічого не згадано.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

На Тернопільщині зафіксували смерч: природне явище зняли на відео

29.04.2025
Гектар землі на Тернопільщині коштує 55,7 тис. грн

Тернопільщина увійшла в трійку лідерів за вартістю землі в Україні

28.04.2025

Барбра Стрейзанд народилася у 1942 році в Брукліні (Нью-Йорк), у єврейській сім’ї. Батько актриси Еммануїл Стрейзанд помер, коли дівчинці виповнився лише рік. До Бережан, щоправда, має причетність не батько, а дід Барбри – Ісаак Моше Стрейзанд. І прапрадід Ісаак Симон Стрейзанд, який, за твердженням біографів, також жив у Бережанах.

Отже, дід майбутньої актриси народився 20 квітня 1879 року у містечку Бережани. Як пише Крістоф Мірамбо у книзі «Барбара Стрейзанд. Біографія», яка вийшла у Франції, сім’я Стрейзандів не уникла бідності, яка була у малих галицьких містечках. Дід Барбри жив у тісному помешканні, що складалося з двох приміщень, разом із великою родиною: бабусею, дідусем, батьком, матір’ю, сестрою і братом.

Опалювалося тільки одне приміщення, яке вважалося вітальнею. Там і спали, і працювали. Стіл та дерев’яні лави – це всі меблі, які мала родина. Лави правили за ліжка. На великих лавах спали дорослі, а на менших – діти. Посеред «вітальні» диміла велика цегляна піч.

Сьогодні важко сказати, де саме, на якій бережанській вулиці, було помешкання Стрейзандів. Жодної інформації про це не збереглося. Кажуть, у Бережанах людей на прізвище Стрейзанд колись жило чимало.

Коли Ісаакові Стрейзанду виповнилося дев’ятнадцять років, він вирішив шукати кращого життя в далеких світах. У січні 1898 року залишив Бережани. На львівському вокзалі попрощався з батьками, які зосталися в Україні. Назавжди…

Спершу дістався до німецького міста Бремена. А звідти, на кораблі з сотнями інших емігрантів, вирушив до далекої Америки. Подорож тривала п’ятнадцять днів. Ісаакові пощастило вижити. Бо для багатьох шукачів кращої долі виснажливі подорожі до США ставали першими й останніми у їхньому житті. Юнак бачив, як щоранку викидали за борт корабля мертві тіла. Води Атлантичного океану ставали для них безіменною могилою.

У декларації, під час проходження митного контролю в Нью-Йорку, Ісаакові Стрейзанду написали: «Національність: галицька. Останнє місце проживання: Бережани. Грошей не має».

Він їхав до двоюрідного брата, який раніше емігрував у Штати й оселився у Нью-Йорку. У цьому місті почав нове життя й Ісаак.

Через кілька років у Манхеттені Ісаак Стрейзанд одружився із Анною (Енні) Кестон. Вона також була з єврейських емігрантів. Деякі джерела стверджують, що Анна народилася в Галичині. Інші припускають, що вона родом із Волині.

Ісаак та Анна Стрейзанди розкошів не мали. Щоб заробити гроші, доводилося багато працювати. Ісаак був кравцем. Анна – кухарем. Вони виховували п’ятеро дітей.

Одного разу родину спіткало лихо. Анна впала на сходах будинку, який родина орендувала, і травмувалася. Недуга прикувала жінку до ліжка. Лікування вартувало дорого. Тому Стрейзанди змінили помешкання – перебралися з дорогого Манхеттена до дешевшого Брукліна. Змінив Ісаак і роботу: взяв у оренду невеличке приміщення, аби відкрити рибний магазин.

Еммануїл Мендель Стрейзанд – батько Барбри – найстарший син Ісаака та Анни. Працював учителем в середній школі. Мати – Діана – була співачкою. Еммануїл Стрейзанд помер у 35-річному віці від епілепсії. Анна залишилась із  маленькою Барбарою, трохи старшим сином і… бідністю.

Ісаак Моше Стрейзанд – дід Барбари – пережив старшого сина на 22 роки і помер у лютому 1965 року.

…У повідомленні ізраїльського музею Діаспори, що в Тель-Авіві є запис, датований 20 червня 2013 роком: «У рамках візиту… Барбара Стрейзанд отримала презентацію свої сімейних коренів у Галичині… Стрейзанд записано як єврейське прізвище у місті Bzerzany…»

Таким чином, у Тель-Авіві розповіли голлівудській знаменитості про її предків, які жили в Галичині. Саму ж Барбру можна порівняти з казковою Попелюшкою. Дівчина з бідної сім’ї стала всесвітньовідомою актрисою, завоювавши високі титули і прихильність мільйонів глядачів. Але, якби свого часу її дід Ісаак не вирушив за океан з невеличкого галицького містечка…

…Правду кажуть: у генеалогічному дереві найвідоміших людей планети слід шукати коріння в Україні, пише TeNews.

Читайте нас в Google News
Теги: Барбра Стрейзандтернопільські новини
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

Woman listening to music and doing laundry

Завантаження 6, 8 чи 10 кг — яку пральну машину вибрати?

28.04.2025
Тернопільщина отримала сучасні «швидкі» від Фундації Олени Зеленської

Тернопільщина отримала сучасні «швидкі» від Фундації Олени Зеленської

26.04.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Кіберполіція та БЕБ викрили масштабну схему привласнення грошей з державної програми підтримки садівництва 06.06.2025
  • Організатори MHP Run4Victory розповіли про благодійний забіг в Тернополі 06.06.2025
  • Міські голови змагатимуться на футбольному полі заради України 06.06.2025
  • Понад 50 тисяч гривень зібрали на благодійному вечорі для ЗСУ 06.06.2025
  • Тернополяни захищають небо Харкова від ворожих ракет і дронів (фото) 06.06.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.