Через алкоголізм матері, скрутне матеріальне становище та невиконання батьківських обов’язків 5-річна Надійка потрапила у обласний спеціалізований будинок дитини.
Виконком міськради нещодавно дав дозвіл на те, щоб мешканка вул. Золотогірської віддала свою 5-річну доньку у будинок дитини у зв’язку зі скуртним становищем. Ця новина викликала резонанс серед читачів 20minut.ua. Люди хвилювалися за дитину, адже забрати її від мами на півроку – це великий стрес. Запитували читачі чи не простіше було влаштувати жінку на роботу, були охочі допомогти дівчинці взуттям та одягом.
Як виявилося, ситуація непроста. Мама дівчинки зловживає алкоголем, відтак не може належно опікуватися дитиною. Ця сім’я під наглядом органів опіки та піклування. Мамі давали шанс виправитись, та цього не сталося, повідомила начальник служби у справах неповнолітніх та дітей тернопільської міськради Зоряна Здеб.
– Жінку позбавили прав на двох старших дітей, їх вже усиновили, – каже вона. – Залишилася лише маленька Надійка. Ми допомагали жінці влаштуватися на роботу, вона плакала, обіцяла виправитися. Напередодні нового року дали їй випробувальний термін, дитину тимчасово влаштували у центр соціально-психологічної реабілітації дітей на вул. Стрімкій. Жінка влаштувалася на роботу, зробила косметичний ремонт у помешканні. Казала, що все буде добре і забрала дитину. Але цього вистачило лише на місяць. Нам зателефонували сусіди і сказали, що дитина хвора, бігає по холодній хаті лише в трусиках, а мама зі співмешканцем п’яні сплять. Дівчинку з застудою на два тижні забрали до лікарні, і до речі за весь цей час мама її ні разу не відвідувала. Коли ми переводили Надійку з лікарні до будинку дитини, медсестри аж плакали за нею, так їм було шкода дитину.
У будинку дитини дівчинка буде повністю на державному забезпеченні, додає пані Здеб. А через півроку органи опіки та піклування знову переглядатиме питання щодо дівчинки – залишати її у дитбудинку далі чи віддати матері. Для цього спеціалісти спілкуватимуться з жінкою, вивчатимуть чи вона виправилася, чи покращила умови проживання.
– Ми довго працюємо з таким неблагополучними батьками, даємо їм багато шансів на те аби діти залишилися з ними, – каже Зоряна Здеб.
Обговорення