Близько третини жителів будинку на Текстильній, 2 стали заручниками незрозумілої для них ситуації, через яку вже кілька місяців не можуть приватизувати власне житло, пише “Номер один”.
Позивач не знав про справу?
Спершу виконавчий комітет міської ради не підтримував частини проектів стосовно даного будинку, а тепер вирішив відкласти розгляд питань до рішення суду за заявою так званої громадської організації “Оберіг”. Остання хоче позбавити права приватизації мешканців гуртожитку, опираючись на «сумнівні» аргументи.
Днями, відбулось друге слухання по справі мешканців та їхніх кімнаток у гуртожитку. До речі, перше судове засідання фактично не відбулось, позаяк позивач в особі голови ГО «Оберіг» пані Ольги Шахін просто не прийшла. Не менш дивним було і друге засідання. Представник від активістів хоч і з’явився, однак попросив перенести слухання, бо, як виявилось, ознайомився з матеріалами справи за 30 хв. до початку слухання.
– М’яко кажучи, було великою несподіванкою, коли скаржник – громадська організація “Оберіг” – понад місяць після свого позову вперше направляє свого представника до суду, а він повідомляє про те, що отримав матеріали справи за півгодини до початку судового засідання. Позивач уже навіть не намагається маскувати маніпуляцій щодо створення людям перепон у приватизації їх помешкань,- каже депутат міськради Іван Сороколіт, який прийшов підтримати мешканців гуртожитку.
Депутат добре знає жителів Текстильної, 2, адже представляв їхні інтереси в минулому скликанні міськради. Сороколіт каже, що від початку цього незрозумілого конфлікту мешканці гуртожитку не знають, хто саме і які претензії до них має. Виглядає так, що третя сторона, яка не має відношення ні до жодної з кімнат гуртожитку, ні до будівлі в цілому, намагається ставити претензії щодо внутрішнього життя жителів будинку.
– Між собою жоден із жителів непорозумінь не має, а ось сторонній суб’єкт (у нашому випадку загадкова “громадська організація”) має. Вірю, що суд дуже швидко зробить висновок в абсурдності та штучності такого позову. Переглянувши судовий позов громадської організації, можна переконатися, що об’єднання з дуже красивою назвою “Асоціація жителів гуртожитків “Оберіг” замість того, щоб дійсно захищати жителів, намагається виконувати функції контролюючого органу з дотримання державних будівельних норм. Не здивуюсь, якщо за якийсь час дана організація буде судитися з жителями простих квартир щодо сертифікатів на замінені металопластикові вікна у власних приватних помешканнях або розпочне перевіряти, чи відповідає будівельним нормам замінена у квартирі розетка і чи правильно вона заземлена, – каже Сороколіт.
До речі, зважаючи на те, що в процесі розгляду судового позову суд не виносив жодних ухвал з приводу обмеження в діях міської ради з питань приватизації, то міська рада не має юридичних перепон для продовження приватизації помешкань гуртожитку на вул.Текстильній, 2. Тим паче, що профільна спеціалізована комісія дає однозначні позитивні висновки й рекомендації щодо позитивного вирішення питання покімнатної приватизації.
Говорити не хочуть
Журналісти газети «Номер один» телефонували до голови ГО «Оберіг» пані Ольги Шахін, аби з’ясувати, чому її представник ознайомився з матеріалами справи так пізно, та, врешті, зрозуміти, чому ГО блокує приватизацію.
На жаль, у відповідь ми отримали чимало негативних реплік і по суті справи пані Шахін говорити не захотіла та просто перервала дзвінок.
Що ж стосується самих мешканців гуртожитку, то вони складати руки не збираються. Кажуть, усі права на їх боці, тому в суді їм боятись нема чого. Питання ж полягає в іншому: для чого вищезгадане ГО так «мертво» вхопилося за їх маленькі кімнатки і не дає спокійно жити? Цікаво й те, що жодного мешканця гуртожитку не долучили до справи в якості третьої сторони. Хоча претензії «Оберіг» виставляє саме їм. Наразі люди готують документи, щоб отримати право голосу та відстоювати права на приватизацію своїх маленьких помешкань (деякі кімнати мають 13,5 кв. м).
Та люди підозрюють, що несподівана блокада навколо помешкання – це наслідок їх активної громадської позиції. Нагадаємо, що не так давно навпроти гуртожитку на Текстильній, 2 планували звести багатоповерхівку.
– Таким чином міський голова вирішив мене провчити за активну позицію щодо забудови міста. Та противником будівництва багатоквартирного будинку на вул. Текстильній була не тільки я, – розповідає мешканка гуртожитку Галина Цінкевич. – Під зверненням підписалися 35 мешканців нашого гуртожитку. А ті, хто не підписався, мали на це серйозні причини – вони досі є працівниками міської ради. Власне їхній спротив міг коштувати їм робочого місця.
Наразі слухання по справі перенесли. Жителі гуртожитку все ж надіються, що суд та міська влада зрозуміють, хто в цій історії «грає», а хто добивається справедливості.
Обговорення