3 березня, близько 23-ої години, в Тернополі на вулиці Замковій сталася аварія. Водій мікроавтобуса «Мерседес Спринтер» на великій швидкості врізався в мікроавтобус «Опель Віваро», який на пішохідному переході пропускав дівчину. Внаслідок зіткнення дівчина потрапила під колеса «Опеля» і з травмами різного ступеня тяжкості, зі струсом та забоєм головного мозку, в стані церебральної коми її реанімували до однієї із лікарень міста. На жаль, врятувати життя потерпілій медики не змогли – через кілька годин вона померла…, пише “Нова Тернопільська”.
Загиблою виявилася 19-річна громадянка Республіки Польща Аґнєшка Єзєрська із міста Замосць, яка навчалася на першому курсі Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського на факультеті для іноземців за спеціальністю «лікувальна справа». Того вечора вона поверталася від ставу з пробіжки. Очевидці розповідають, що водій «Мерседеса» мчав на високій швидкості і звук від зіткнення з «Опелем» був дуже сильний. Поки на місце події прибули група швидкого реагування і слідчо-оперативна група, 55-річний водій «Мерседеса» втік. Дівчині надали першу домедичну допомогу, а тоді швидка забрала її до лікарні, проте отримані травми були несумісні з життям…
Через кілька годин правоохоронці розшукали водія-убивцю. За попередньою інформацією, він був у стані алкогольного сп’яніння, внаслідок чого спричинив смертельну ДТП. За даним фактом порушено кримінальне провадження.
У Тернополі Аґнєшка винаймала квартиру на спілку з дівчинкою-українкою, а наш медуніверситет обрала через те, що тут значно дешевше навчання. Вона добре знала англійську, а також вчила українську. Нещодавно почала займатися у спортзалі, а коли туди не ходила, то бігала біля ставу. Про нещастя в деканат факультету для іноземців повідомили лікарі, а з деканату вже зателефонували рідним. У суботу, 5 березня, вбиті горем батьки забрали тіло доньки до Польщі. Крім Аґнєшки, у них є ще старша донька…
– Для всіх нас звістка про те, що Аґнєшка так раптово загинула, була неймовірним шоком, – розповідають знайомі дівчини. – Ще вранці вона була на парах у гарному настрої, а тут… Одна річ, коли людина хворіє і помирає, а інша – коли через п’яного водія гине молода дівчина, в якої ще все життя попереду… Важко уявити, як це горе пережити рідним Аґнєшки. Відправили на навчання живою-здоровою, а забрали… в труні.
Про Аґнєшку розповідають лише найкраще. Кажуть, що була щирою, веселою, доброю дівчиною. У неї було дуже гарне кучеряве волосся. Вона була приємною у спілкуванні. Часом наївна, часом дитяча, але легко адаптувалася в чужій країні, знайшла багато друзів і не лише серед іноземців, а й серед українців. У групі дівчини навчалися студенти з Нігерії, Єгипту, Польщі. Вони всі дружні, підтримують одні одних. Після трагедії на першому поверсі в головному корпусі медуніверситету студенти облаштували пам’ятний куточок, поставили її портрет, свічки, принесли багато квітів. У суботу Аґнєшку провели з Тернополя в останню путь…
Замість P. S.
Люди в місті дуже стривожені тим, що сталося, адже це не перша аварія на пішохідному переході і, на жаль, не остання. «Винні мають бути покарані, – пишуть у соцмережах очевидці трагедії. – Звісно, від біди ніхто не застрахований, але щоб сідати за кермо напідпитку та ще й гнати на високій швидкості… Аварія сталася в центрі міста, а не в якомусь провулку. Дорога освічується, люди ходять. Навіщо так гнати? Куди спішити?..»
Без сумніву, кількість аварій, у тому числі й зі смертельним наслідком, зросла через те, що розформували ДАІ, а нова патрульна поліція до виконання своїх обов’язків ще не приступила. Деякі водії, відчувши неконтрольованість і безкарність, значно перевищують швидкість, сідають за кермо в стані алкогольного сп’яніння, а відтак пішоходи не можуть почуватися в безпеці навіть на пішохідних переходах, а інші водії, навіть уважні, не застраховані від ДТП. Недоліки реформи намагалися компенсувати групами швидкого реагування, кількість яких збільшили в місті в січні цього року, але… Хоча, за інформацією правоохоронців, у Тернополі й працюють сім мобільних нарядів, цього недостатньо, щоб запобігти аваріям. Сподіваємося, коли в місті нарешті почне працювати патрульна поліція, а, за попередньою інформацією, присяга має відбутися 11 березня, дороги на Тернопіллі стануть безпечнішими.
Обговорення