Виконання Програми економічного та соціального розвитку бюджету міста за 2015 рік представили на засіданні виконкому Тернопільської міської ради. Деякі економічні показники значно вищі, ніж в інших містах, проте середня заробітна плата в тернополян все рівно найнижча в Україні.
В 2015 році бюджет вперше формувався з застосуванням нової моделі фінансового забезпечення, яка була спрямована на децентралізацію місцевих бюджетів. В результаті до загального фонду почали зараховувати акцизний податок, плату за надання адмінпослуг тощо. Це дало змогу забезпечити збільшення виконання дохідної частини бюджету на 106,3% – при плані 1224,2 млн грн надійшло 1301,2 млн. Ріст дохідної частини бюджету, якщо порівнювати з 2014 роком склав 437,1 млн або 150,6%.
Незважаючи на те, що обсяги виробництва та залучення іноземних інвестицій суттєво зменшились, порядок показників товарообороту перевищує середні показники по Україні. В місті Тернополі функціонує 120 великих підприємств, які реалізували продукцію на 6 млрд грн, а це на 56% більше ніж в 2014 році.
Оптимізація призвела до зменшення кількості працівників до 63-ох тисяч. Рівень безробіття по місту – 1,3%. Ми знову завершили рік із однією з найнижчих рівнів середньої заробітної плати – 3277 грн, це більше на 11% за 2014 рік, але на 21% менше, ніж по Україні (4195 грн). Зарплат заборговано на суму 2 мільйони 188 тис. Скрутне економічне становище вплинуло на збільшення кількості отримувачів соціальних допомог – майже 34 тисячі тернополян.
Обсяг видатків за соціальними галузями (охорона здоров’я, освіта, соцзахист ) збільшили на 43%. Виконання заходів 32-х галузевих програм на суму 238 млн грн дозволило відкрити дві сімейні амбулаторії, збільшити мережу логопедичних пунктів в дошкільних закладах, забезпечити безкоштовне харчування у садочках, провести 394 загально-культурних заходів, такі як “Галицька дефіляда”, “Файне місто”, “Українське різдво, оновити тролейбусний парк, зберегти безоплатний проїзд пільговиків у тролейбусах тощо.
В рамках 2015 року проведено утеплення фасадів шести будинків. Завдяки енергозберігаючим заходам вдалось зекономити 8,4 тонн умовного палива, скоротити споживання газу на 15%, а електроенергії на 4,4%.
В 2015 році Тернопіль опинився в трійці міст найкомфортніших міст для життя, отримав почесну таблицю Ради Європи, став лідером за оцінкою послуг та сфер в обласних центрах України, пише “20 хвилин”.
Обговорення