Четвертого січня на сесії Тернопільської обласної ради першим питанням, яке розглядали депутати, було питання про можливе будівництво каскаду ГЕС на верхньому Дністрі.
З першого погляду це — перспективна для краю ідея, адже її втілення передбачає залучення в область коштів, створення нових робочих місць. Але є й інший бік цієї медалі: ми втручаємося в екологію регіону. Тож, що під тією цукеркою нам пропонують?
Щоб з’ясувати це й прийняти важливе рішення про зведення каскаду, безумовно, потрібно вивчити всю екологічну та економічну складову цього питання. Адже, якщо проект загрожуватиме правам громадян, екологічним світовим стандартам, то його втілення стане злочином. Для того, щоб глибше проаналізувати, як вплине будівництво каскаду на регіон, в обласній раді створена комісія, до складу якої увійшли представники всіх фракцій, громадсько-екологічних організацій, представники ОДА та науковці. Комісія працюватиме впродовж трьох місяців і спрогнозує, як такий каскад позначиться на екології навколишнього середовища та житті людей.
Екологи запевняють, що цей проект може знищити природу та туристичну принаду нашого краю. Окрім цього, слід також зважати на те, що землі, де планують будівництво, перебувають під особливою охороною держави, оскільки весь лівий берег Дністра — територія природно-заповідного фонду України. Очевидно, що вилучити їх із цього фонду буде непросто.
Тому бути чи не бути ГЕС на верхньому Дністрі — питання, яке потребує детального вивчення та мудрих рішень.
Богдан ЯЦИКОВСЬКИЙ.
Обговорення