Люди із обмеженими можливостями писали картини, які згодом продаватимуть на аукціоні. Виручені гроші витратять на облаштування взірцевого пандуса. Мистецька акція відбулась у холі Тернопільського обласного краєзнавчого музею у рамках проекту “Такі різні – такі рівні”.
Пензлі, полотна та фарба. Люди із обмеженими фізичними можливостями готуються писати картини. Серед учасників проекту “Такі різні – такі рівні”- Саша та Валерій. Розказують, пензлик у руки братимуть не вперше.
– Я з дитинства любив розмальовувати, а зараз вже сам малюю. – А що ти любиш малювати найбільше? – Залежить від настрою. Деколи малюю там природу, деколи море, закат сонця, – розказує учасник проекту “Такі різні – такі рівні” Валерій.
– Пейзажі, природу. патріотичну тематику. – Патріотичну це ще саме? – Прапори, герби, вишиті рушники, – додає учасник проекту “Такі різні – такі рівні” Сашко.
Участь в акції взяли двоє дорослих і вихованці школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом та з навчально-реабілітаційного центру. Керує процесом художник зі Львова та активіст громадської організації “Розвиток громади” Андрій Федуняк. Сашкові випадає писати нічний пейзаж Тернопільського озера.
– Ти перше зробиш задній фон, зробиш перше небо, оцю от частину освітлення,ч астину води, всього того, що ти тут собі бачимо, а потім зверху домалюємо туво штучку.
Ідея проекту “Такі різні – такі рівні” зародилась у Львові. Там, аби підтримати неповносправних людей та привернути увагу до їх проблем, схожі акції проводять вже давно. Досвід “Розвитку громади” охоче переймають і в Тернополі.
– Виникла така ідея, що було би дуже добре попробувати би десь в якихось творчих напрямках розвивати потенціал тих людей. Направити, показати, як би можна було бути, може хтось себе в тому напрямку знайде, – розповідає активіст громадської організації “Розвиток громади” Андрій Федуняк.
– Підтримати і дати якийсь поштовх для людей з особливими потребами, щоб вони могли себе зреалізувати, в необхідних якихось потрібних справах. І, власне, доказати, що вони можуть часом і більше, ніж будь хто, хто вважає себе здоровим і сильним і потужним. Ми сподіваємось, що результати сьогоднішньої акції будуть позитивними, ми сподіваємося, що картини будуть красивими, прекрасними і дорогоцінними, – каже директор Тернопільського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Ірина Базилевська.
– Цей проект має 2 етапи. 27 числа в барі “Коза” о 19 годині ми будемо продавати ці картини, – говорить співорганізатор проекту “Такі різні – такі рівні” у Тернополі Мирослава Денисюк.
За виручені гроші у Тернополі планують облаштувати взірцевий пандус, який відповідає потребам інвалідів. Картини, які залишаться, допродадуть у Львові на аукціоні до Дня благодійника.
Обговорення