Створення національної поліції та поява на вулицях міст нових полісменів українці сприйняли із великим ентузіазмом. Наразі патрулі працюють вже у Києві, Львові, Одесі та Харкові.
Незабаром реформа МВС добереться і до Тернополя. В жовтні у нашому місті стартує набір до нової патрульної поліції. Обіцяють, що відбір відбуватиметься чесно, а роботу отримають кращі з найкращих. Окрім того, оцінюватимуть не тільки кваліфікацію кандидатів, а й моральні якості.
Хто з тернополян має шанси потрапити до нової поліції¸ з’ясовували журналісти «Сили Слова».
Набір стартує 14 жовтня
Набір в поліцію у Тернополі стартує 14 жовтня. Заяви від кандидатів прийматимуть впродовж двох тижнів в Українському домі «Перемога».
Анкети претенденти можуть подати, прийшовши у пункт прийому або заповнивши електронний варіант на сайті www.mvs.gov.uа.
В «Перемозі» працюватиме колл-центр. Його працівники прийматимуть заяви та документи від кандидатів. Потенційним поліцейським також дадуть спеціально розроблені анкети, нададуть консультації щодо вступу на службу, а також проведуть підготовчу роботу з прийому у патрульну поліцію.
Поки кадри у поліцію набиратимуться у Тернополі та в Тернопільському районі, згодом такі нововведення будуть по всій області.
Основні вимоги до кандидатів наступні:
– знання української мови і бажано англійської,
– громадянин України,
– вік 21-35 р.,
– повна загальна або вища освіта,
– посвідчення водія (категорії В),
– відсутність судимостей,
– фізичне здоров’я,
– моральна стійкість (з’ясовуватимуть під час співбесід).
Кандидатів чекають тести та співбесіда
Усі, хто подасть анкети на вступ до лав патрульної поліції, пройдуть декілька етапів перевірки. На першому етапі відбору буде з’ясовано відповідність кандидатів базовим критеріям – наявність судимості, притягнення до кримінальної відповідальності та щодо можливих корупційних діянь.
Під час другого етапу претенденти складуть тести на загальний рівень знань. Окрім того, фахівці кафедри фізичного виховання Тернопільського педуніверситету з’ясовуватимуть рівень особистої фізичної підготовки. Перевірятимуть їх за нормативами прийому кандидатів на службу в органи внутрішніх справ.
На третьому етапі майбутні поліцейські пройдуть медогляд. Його також оцінюватимуть за критеріями проходження військово-лікарської комісії на службу в ОВС.
Останній етап – психодіагностичний тест та співбесіда.
Претенденти, які успішно пройдуть усі етапи перевірки, будуть запрошені на спецнавчання з наступним призначенням на посади працівників патрульної служби.
Всього планують відібрати близько 200-250 кандидатів. Спецнавчання орієнтовно триватиме 3 місяці. Усі майбутні поліцейські обов’язково проходитимуть початкову мінімальну підготовку. Новачків ознайомлять з різновидами адмінправопорушень, вчитимуть, як працювати з кримінальними, організованими злочинними угрупованнями, незаконним обігом наркотиків тощо. Також учасники навчання пройдуть бойову підготовку.
Планується, що на вулиці нові поліцейські вийдуть вже у лютому наступного року. Патрулюватимуть вони Тернопіль та наближені до нього населені пункти.
Поліцейські отримають 8 тис. гривень зарплати
Патрульну поліцію в Тернополі забезпечать новими комп’ютерами, засобами зв’язку та зброєю. Також з метою укомплектування поліції транспортними засобами у її розпорядження планують передати 20 службових автомобілів, 9 з них — Toyota Pius. Усі авто обладнають системою відеоконтролю, GPS та підключенням до інтегрованої операційно-пошукової системи України.
Патрулі заступатимуть у 12-годинне чергування: 12 годин у день та 12 годин вночі. Після цього поліцейські матимуть два дні відпочинку.
Під час чергування патрульні працюватимуть з адмінправопорушеннями. Більш серйозними злочинами займатимуться інші спецпідрозділи. Так, на кримінальні події поліцейські викликатимуть слідчу оперативну групу, допомагатимуть надавати допомогу потерпілим, за можливості сприятимуть затриманню злочинців.
Кожен поліцейський матиме відеореєстратор. Тому за всі 12 годин служби диспетчер зможе відстежувати, де перебуває наряд патрульної служби, і ситуацію, в якій поліцейські перебувають. У разі отримання скарг на дії поліції усе можна буде одразу перевірити на відео, яке зберігатиметься в архіві протягом місяця.
Щодо заробітної плати, то майбутнім поліцейським обіцяють по 8000 гривень. Крім цього, спільно з органами міського самоврядування створять новий соцпакет для правоохоронців. Очікується, що патрульні поліцейські зможуть жити у тих районах, де несуть службу.
Конкурс в поліцію – безкоштовний
У соцмережах користувачі розчаровано коментують набори в поліцію у інших містах. Зокрема, кажуть, що конкурс у Львові коштував 2000 доларів. Проте очільник МВС Тернопільщини Олександр Богомол наголосив на тому, що конкурс у патрулі в Тернополі буде безкоштовним.
– Наголошую: головна вимога переходу на службу в поліцію – не наявність посади, а конкретні результати роботи. За працевлаштування через «фінансову призму» або лобіювання інтересів через «сильних світу цього» забудьте назавжди! Якщо буде інформація про те, що хтось на цьому хоче нагріти руки, я реагуватиму належним чином. Будь-яка спроба «дати» чи «взяти» – і дорога до поліції закрита.
***
«Служити та захищати» – таке основне гасло тих, хто потрапить у ряди патрульної служби.
Тернополяни очікують, що міліція оновить не лише свою назву, але і суть та принципи своєї роботи. Звісно, сумніви є, адже декількарічний негативний імідж і відсутність довіри до міліції накладає свій відбиток.
Проте сподіваємось, що тернопільська і українська поліція загалом стане по-справжньому новою. Так це буде чи ні, зможемо оцінити вже невдовзі.
Обговорення