Великодні свята у більшості українців повязані з переїданням. Особливо важко сприймає пасхальні застілля організм тих, хто обмежував себе в їжі під час посту, пише “23.59”.
То ж ось вам кілька порад, як швидше і легше повернутися до нормального режиму харчування після свят.
Крок 1. Пробачте себе. Перестаньте себе сварити за проявлену слабкість, подумки подякуйте за насолоду смачними стравами і дозвольте собі йти далі.
Крок 2. Попрощайтесь зі святковим столом. Доїдати протягом наступних тижнів не зовсім свіжу святкову їжу – не краща ідея. То ж викиньте з холодильника всі більше не привабливі страви.
Крок 3. Готуйте самостійно просту їжу. Робіть ставки на каші, салати із сезонних овочів без соусу та майонезу, супи, пісне відварене чи запечене мясо з мінімумом олії, а для перекусу – горіхи або йогурт. Відмовтесь хоча б на тиждень від борошняних виробів.
Крок 4. Дотримуйтесь правила “20 хвилин”. Ретельно пережовуйте їжу, не поспішайте під час трапези, навіть якщо не можете собі дозволити повноцінний годинний обід. 20 хвилин – не так вже й багато. тим паче, на соцмережі ви потратите значно більше.
Крок 5. Відновіть режим дня. Лягайте спати вчасно, їжте лише коли голодні, а не впродовж дня, “за компанію”. Закінчувати дружні посиденьки і переписку в месенджерах бажано в той же день, в який ви їх почали.
Крок 6. Дозвольте собі більше рухатися. Якщо до свчт спортзал був частиною Вашого життя – швидше повертайтесь до тренувань. А якщо ні – пішохідні прогулянки, йога на свіжому повітрі, їзда на велосипеді, танці та інші командні види спорту в компанії друзів.
Крок 7. Прочитайте книгу “Сейчас! Не упусти момент – это все, что у тебя есть” Еріка Ларссена. У цьому бестселлері автор пояснює, як контролювати своє життя і навчитися жити цим моментом, а не постійним відкладанням планів та жалем за втраченим часом.
Крок 8. Придумайте собі мотивацію. Придумайте для себе умовну винагорду, яку вручите собі після, наприклад, 2-х тижнів правильного харчування. Знайдіть собі напарника, з яким буде цікаво щовечора прогулюватися перед сном чи займатися ранковою йогою в парку. Заведіть щоденник власних досягнень, чим потім зможете похвалитися мамі.