З 17 по 19 квітня у Тернополі відбудеться один з найбільших мистецьких фестивалів “Ї”, що об’єднає понад 70 учасників та більше 500 поціновувачів мистецтва зі всієї України. Захід традиційно об’єднає відомих літераторів, музикантів, художників, фотографів та режисерів. Серед хедлайнерів літературної сцени — письменники Юрій Андрухович, Сашко Ірванець, Василь Махно, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Василь Шкляр, Брати Капранови, Сергій Жадан, пише “Високий замок”.
Візьмуть участь у фестивалі митці з Польщі, зокрема відома поетка й перекладачка, перформерка Анета Камінська. Приїдуть також письменники з Білорусі, наприклад, добре відомий львів’янам молодий білоруський поет Віталь Рижков. Широко представлений на фестивалі буде львівський “поетичний десант”: Галина Крук, Маріанна Кіяновська, Гриць Семенчук… Традиційно завітають “пожирачі жіночих сердець” поети Андрій Любка та Дмитро Лазуткін.
“Цього року до нас завітають режисери Babylon’13, — розповідає співорганізатор фестивалю, поетеса Юлія Іванчук. — З першого дня Євромайдану хлопці почали фільмувати революцію. Разом вони створили лабораторію документального кіно про події на Майдані. Стрічка транслюватиметься на вечірній сцені фестивалю”.
Не бракуватиме гучних імен й у музичній та художній програмі “Ї”. Цікавинкою сцени живопису буде презентація івано-франківського митця Романа Бойчука, який покаже одну зі своїх найбільших робіт – 20 метрове полотно. Пан Бойчук зобразив події, що торкаються Революції Гідності від початку і до сьогоднішніх днів. Відвідають Тернопіль не менш відомі музичні гурти «Ot Vinta», «Один в каное», «Vivienne Mort», «Холодне сонце», «Piаno»…
“Вечірня програма фестивалю (з 17:00 вечора до 04:00 ранку) проходитиме на літній терасі «Підзамче» розважального комплексу «Максим», — каже співорганізатор фестивалю Іван Білик. — Денна програма буде розкинута по різних локаціях центральної частини міста: презентації книжок – у книгарні «Є» та Спілці письменників, творчі зустрічі – у приміщенні готелю «Тернопіль», з роботами живопису можна буде ознайомитись у Картинній галереї”.
Обговорення