Про користь вітаміну Е сказано чимало. Він позитивно впливає на головний мозок, покращує роботу органів зору та серця, а також сприяє відновленню шкіри. Вживання вітаміну Е є частиною великої кількості лікарських призначень, оскільки він є антиоксидантом, який дозволяє ефективно боротися зі стресом та запобігає розвитку ряду захворювань. Втім в останні роки навколо вітаміну Е створили чималу кількість різних міфів, через що виникають хибні судження про його ефективність.
Міф № 1. Вітамін Е зменшує ризик виникнення онкологічних захворювань
Це один з найрозповсюдженіших міфів. Втім, на жаль, він не має жодних наукових підтверджень. Загалом вітамін Е є антиоксидантом, тому теоретично має запобігати розвитку деяких видів онкологічних захворювань. Але численні клінічні дослідження не змогли довести його ефективну роль у зменшенні ризику виникнення раку.
Міф № 2. Вітамін Е зміцнює імунну систему
Наш імунітет — доволі складна система, тож на її функціонування мають вплив чимало різних факторів. Загалом вітамін Е позитивно впливає на імунну систему, втім варто зауважити, що його вживання не здатне забезпечити ідеальне покращення її функцій. Також не варто забувати, що надмірне вживання вітаміну Е може навпаки призвести до погіршення стану.
Міф № 3. Вітамін Е покращує здоров’я шкіри та волосся
Загалом вітамін Е здатний зменшити втрату волосся, а також допомогає захистити шкіру від сонця, мінімізуючи негативний вплив ультрафіолетових променів. Втім не можна сказати, що його вживання здатне значно підвищити загальне здоров’я шкіри без залучення додаткових засобів, а також без обов’язкового дотримання здорового способу життя та правильного харчування.
Міф № 4. Вітамін Е підвищує продуктивність сперми
Вітамін Е має важливе значення для здоров’я статевої системи. Втім його вживання не може підвищити продуктивність сперматозоїдів. Наукові дослідження виявили, що цей вітамін допомагає знизити ризик виникнення ряду захворювань статевої системи, а також збільшити кількість сперматозоїдів. Втім це не є запорукою високої продуктивності.
Міф № 5. Вітамін Е можна вживати у великих дозах
Ця думка є досить розповсюдженою, втім мало хто задумується над тим, наскільки вона є небезпечною. Оскільки вітамін Е належить до категорії жиророзчинних, його надлишкове вживання може призвести до серйозних наслідків для здоров’я (запаморочення, кровотечі тощо). Саме тому важливо ретельно дотримуватись дозування, вказаного на інструкції або рекомендованого лікарем.
Міф № 6. Вживання вітаміну Е запобігає деменції
Загалом вітамін Е позитивно впливає на мозкову функцію, покращуючи когнітивні навички. Втім немає жодної науково обґрунтованої інформації щодо запобігання розвитку деменції у похилому віці.
Міф № 7. Вітамін Е зменшує біль у суглобах
Насправді це не зовсім так. Вітамін Е може бути корисним у зменшенні запалень у суглобах, втім немає жодних наукових доказів, що він сприяє зменшенню болю.
Замість висновків
Всі вище перераховані міфи стосовно вітаміну Е не мають жодної наукової підстави та не відповідають дійсності. Так, вітамін Е має велике значення для здоров’я людського організму, втім не здатний розв’язати абсолютно всі проблеми, пов’язані з поганим самопочуттям. Тож не варто розраховувати на те, що цей нутрієнт є чарівною паличкою, яка здатна розв’язати будь-які проблеми та миттєво покращити ваше самопочуття.
Проте у комплексі з іншими корисними елементами вітамін справді позитивно впливає на організм. Ще ефективнішим він буде, якщо людина дотримується правильного режиму дня, слідкує за харчуванням та вчасно звертається до лікарів для розв’язання проблем зі здоров’ям.
Вітамін Е міститься у великій кількості звичайних продуктів на кшталт насіння пшениці, мигдальних горіхів, насіння соняшника тощо. Загалом на вітамін Е багаті такі фрукти та овочі як авокадо, шпинат, броколі, солодкий перець, лохина, малина, манго та абрикоси. Щоденне вживання таких продуктів дозволяє більш-менш поповнити баланс корисних речовин в організмі.
Отримувати достатню кількість нутрієнта можна як з їжі, так і від вживання харчових добавок на кшталт вітаміну E від Carlson. Дуже важливо чітко дотримуватись рекомендацій щодо споживання харчових добавок, в жодному разі не перевищувати вказаного дозування, а також бути уважним до можливих побічних ефектів.
Обговорення