Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук в ефірі “Свободи слова”, повідомляє УНН.
Зазначається, що для цього іноземцям ставлять лише одну умову: зареєструвати юрособу в Україні. Про інші обмеження, які б визначили пріоритетність права на викуп за українцями – Прем’єр не озвучив.
“Нам потрібно вибирати модель, яка дає найбільший економічний ріст. Це означає, що нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість зараз її обробляти, в тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичну особу в Україні і платять тут податки”, – розповів Гончарук.
Профільні асоціації висловилися проти такої ідеї. Всеукраїнська аграрна рада звертає увагу, що росіяни – теж іноземці, деякі з них навіть мають громадянство інших країн, наприклад, Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Четверо тернопільських освітян отримали державні нагороди
“Чи ми хочемо, щоб нашу землю скупив Путін? Щоб українські аграрії стали найманцями російських олігархів на українській землі? Мабуть, вони всі разом будуть працювати на благо України так, що аграрне ВВП і валютна виручка зросте ще більше. Виходить, що ринок землі – це питання не тільки кожного громадянина, а й питання національної безпеки нашої держави”, – заявив глава ВАР Андрій Дикун.
Зважаючи на те, що землю можна буде продати лише один раз, Всеукраїнська аграрна рада категорично проти продажу землі іноземцям.
“Вимагаємо ввести зміни до першого розділу Конституції і заборонити продаж землі іноземцям в будь-якій формі раз і назавжди. Земля України повинна належати народу України і крапка”, – заявили аграрники.
Напливу спекулянтів побоюються і в Українському клубі аграрного бізнесу.
“Минулої п’ятниці члени асоціації, керівники сільськогосподарських підприємств із загальним земельним банком близько 7 млн га, провели зустріч для обговорення основних питань зняття мораторію, а саме можливого доступу на наш ринок фінансових спекулянтів з дешевим ресурсом, але відсутністю намірів, досвіду і можливостей обробляти українську землю після вступу у власність. Це, на нашу думку, є загрозою національній безпеці”, – зазначив Президент асоціації Алекс Ліссітса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Зеленський ветував закон про державне визнання “Пласту”
Журналіст і політичний експерт Яніна Соколовська в свою чергу не виключає, що ще до відкриття ринку землі влада буде дестабілізувати роботу українських агропідприємств – власників найбільших земельних банків з метою викупу земель за безцінь.
“Якщо уявити, що робота таких агрохолдингів, як Кернел або МХП, дестабілізуватиметься, втративши можливість здавати свої ділянки в оренду, власники паїв будуть змушені продавати землю. А ми знаємо, що всі операції купівлі-продажу будуть здійснюватися виключно через Державний земельний банк. Простіше кажучи, у селян почнуть скуповувати землю за безцінь, а потім, через той же Держзембанк перепродувати новоявленим промисловим латифундистам вже за значно більші гроші. Якщо мета боротьби Зеленського і тих, хто за ним стоїть, з “корупцією в агросекторі” саме така, тоді цілком логічно, що на даний момент Президенту вигідно максимально розхитати і дестабілізувати ринок”, – додала Соколовська.
За матеріалами unn.com.ua
Обговорення