Здоров’я дитини повністю знаходиться в руках її батьків. Благополучно зробивши ремонт, підготувавши дитяче ліжечко або цілу кімнату, ви повертаєтеся із заповітним пакунком з пологового будинку. Що тепер потрібно змінити у звичному укладі? Які нововведення внести, адже важливо все!
Стільки питань постає перед молодими батьками – голова йде обертом. Як зробити будинок максимально комфортним для немовляти, щоб подбати про його здоров’я?
Ніякого пилу
Насамперед, це виклик вашим лінощам і неорганізованості. Так що вживайте посилені заходи для прибирання приміщення, де знаходиться немовля, як привід загартувати характер і взяти себе нарешті в руки. На прибирання завжди неодмінно потрібно знаходити час – це справді важливо. Відмерлі частинки шкіри, мільйони мікроорганізмів, пиловий кліщ – з усім цим вашому малюку краще поки не стикатися.
Позбавляємося всього зайвого
Розчулені родичі вже напевно встигли подарувати вам двометрового плюшевого ведмедя, а якийсь далекоглядний член сім’ї поділився своїм запасом дитячих іграшок. Усьому цьому не місце поряд із ліжком немовляти! Пилозбірники-сувеніри, килими бабусі на стінах і підлозі, важкі гардини – такі речі не повинні знаходитися в дитячій. І якщо ви готові чесно визнати, що не здатні регулярно забезпечити чистоту всіх вищезгаданих предметів, приберіть їх поки що подалі.
Вологість – надважлива
Питання вологості особливо актуальне взимку, коли через опалення повітря в приміщеннях зазвичай сильно пересушене. Якщо не робити нічого для її підвищення, малюкові може бути важко дихати, в носі можуть утворюватися неприємні скоринки, він частіше плакатиме і вередуватиме через некомфортні умови.
Не обов’язково одразу бігти в магазин за промисловим зволожувачем – достатньо слідувати доволі простим рекомендаціям:
– регулярне вологе прибирання. І ми говоримо не про звичний раз на тиждень, мінімум у два рази частіше! Якщо навіть ви користуєтеся миючим пилососом, бажано все одно протерти підлогу вологою ганчіркою;
– провітрювання. Незалежно від пори року, щодня запускайте свіже повітря у дитячу.
Температурний режим
Ідеальна температура для дитини в приміщенні, за умови, що вона не закутана в сім одежин, — близько 20-22 градусів. Вночі її краще трохи знизити. При цьому вологість має коливатися в межах 50-70%.
Знайте міру
Ні, ваша дитина не захворіє, якщо перебуватиме у звичному вам температурному середовищі. Поки малюк здоровий і отримує все необхідне для підтримки імунітету через грудне молоко, його організм звикає до навколишнього світу і формує звички на все життя. Тому якщо ви з перших днів життя будете з кращих спонукань тримати немовля в тепличних умовах, через кілька років зіткнетеся з постійними застудами від будь-якого протягу. І визнати, що винні у цьому ви самі, буде нелегко.
Те саме стосується і чистоти у приміщеннях. Так, діти все тягнуть до рота. Так, коли вони починають повзати, то одразу ж познайомляться з усіма недостатньо ретельно прибраними куточками будинку. І це не привід для паніки – щоб у дитини сформувався належним чином імунітет, потрібні подразники, на які реагуватиме організм. Тому не варто надмірно старатися у створенні мікроклімату для немовляти.
Обговорення