Ймовірно, ви чули про соцмережу під назвою TikTok. Якщо ви не зареєстровані тут, то точно бачили короткі відео в інших мережах, адже формат коротких й веселих відео з вірусною музикою підхопили майже всі. На перший погляд, контент у TikTok видається примітивним, дитячим й дивним.
Трішки історії.
TikTok – це китайський додаток, яке дозволяє вам дивитися, створювати та публікувати короткі відео – часто під саундтреки з музичних композицій або вірусних звуків. У TikTok був попередник Musical.ly, який китайські підприємці запустили в 2014 році. У 2017 році цей додаток придбала компанія ByteDance, а потім, через рік, об’єднала основні функції і базу користувачів сервісу в додаток TikTok. Часто цю соцмережу вважають платформою із дитячим та підлітковим контентом. Але це не зовсім так.
Редакція Space mag. зібрала для вас 5 корисних та цікавих україномовних TikTok-блогів, на які вам точно варто підписатись.
Авторка блогу «У Трусах» – Анастасія Забела, психологиня у приватній школі, а у вільний час займається статевою освітою в TikTok.
У коротких відео на сторінці Настя розповідає про незвичайні та якісні презервативи, пояснює, як користуватися прокладками, тампонами та латексними серветками й розвінчує міфи про секс і менструацію. Тіктокерка також часто відповідає на запитання, які підлітки бояться ставити батькам і через це шукають відповідей у соціальних мережах.
Скільки триває «нормальний» секс та як часто варто ним займатися? На ці та інші питання Анастасія відповідає у нашому матеріалі ТУТ.
INSTAGRAM: @utrusakh
Марина Ревкова – сомельє родом із Запоріжжя, працює у ресторані італійської кухні Vino е Cucina. У своєму блозі жінка розповідає різновиди алкоголю, як правильно тримати келих та звідки беруться бульбашки в ігристому. Також тут ви знайдете підбірку найкращих або ж найбюджетніших вин, які не різняться за якістю, поради щодо вибору та цікаві факти про той чи той напій. Нещодавно Марина брала участь у конкурсі «Найкращий сомельє України» та отримала перемогу. Завдяки цьому вона представлятиме Україну на чемпіонаті Європи-Африки на Кіпрі.
INSTAGRAM: @sobersomm_
Чи має право вчитель змусити тебе ввімкнути камеру на дистанційному навчанні? Можна їсти продукти в супермаркеті до моменту оплати? Відповіді на ці питання шукайте у блозі юриста та Кандидата юридичних наук Олександра Моргуна. Тут про аліменти, штрафи, покарання за розбитий посуд у закладі та секс у громадських місцях. Знати свої права та обов’язки має кожен свідомий громадянин нашої країни.
INSTAGRAM: @morgun_pro_zakon
Іван Міщук – автор каналу про історію. У свої коротких та цікавих відео Іван іронічно розповідає різні історичні факти, біографію українських політичних та культурних діячів. Також у тіктокера є телеграм-канал, де він ділиться своїми думками про події сьогодення, підтверджуючи своюдумку історичними джерелами та фактами.
Який алкоголь пили козаки? Чому ми кажемо на гроші – «бабки»? Та навіщо ми прикрашаємо ялинку? Усі відповіді ви знайдете у блозі Іронічного історика.
TELEGRAM: Іронічний історик
Андрій Шимановський – український TikTok-блогер, який популяризує літературну українську мову через короткі веселі відео в соцмережах. Він проводить мовомарафони для компаній та навчає ораторському мистецтву.
Обговорення