Всі автомобілісти ознайомлені з цілою низкою заборон, котрі чинні на заправках. Вони всі прості та логічні. Але є й справді, котрі взагалі беззмістовні, особливо, в сучасних реаліях.Якраз про них ми зараз і поговоримо.
До прикладу, на АЗС заборонено наливати пальне в пластикові тари. Заборона пов’язана з аргументом, що може виникнути статична електрика в пластику, в результаті чого станеться загоряння з ймовірністю вибуху.
До того ж якщо каністра герметично закрита, вона не зможе накопичувати заряд. В такому випадку ризикує сам водій. При високій температурі можуть утворюватись небезпечні випари, проте на них потрібно більше часу.
Ще одна заборона, котра викликає сумніви – це користування мобільним телефоном на заправці. Побутує думка, що він може стати причиною виникнення електричного струму. Це можливо, але лише при спеціальному замиканні батареї пристрою. Але навіть в такому випадку, потужності іскри буде недостатньо для серйозних наслідків.
Стосовно куріння. Нам відомо, що на території заправки куріння суворо заборонене. Але тут скоріше оберігаються недопалку, котрий може потрапити в калюжу пального.
А чого на АЗС взагалі можуть бути якісь калюжі? Їх не повинно бути.
Ще на деяких заправках свято переконані, що розпочинати подачу пального в авто можна лише із заглушеним двигуном. Це дійсно тільки до старих моторів, які можуть мати певні несправності. Проблеми можуть виникнути, якщо прогоріла труба вихлопного каналу, до того ж гул агрегату буде чути за кілометр.
Звісно, в усіх заборонах є певна частка логіки. Але вона більше стосується уважності та підтримання чистоти на АЗС. Водій повинен розуміти, що не варто зберігати в авто легкозаймисті предмети, котрі можуть перегрітись, особливо, коли він їде на заправку.
Актуальна ситуація на заправках області, де є автопальне і яке – ТУТ.