“Місто” інформувало про те,що в Тернополі є 3 стаціонарних пункти обігріву,а один – пересувний, у парку ім. Т. Шевченка. За кілька днів його роботи за допомогою звернулись лише 17 чоловік, причому більшість – прості перехожі, які завітали попити чаю,-пише 20 хвилин.
32 мешканців Тернопільщини постраждали через переохолодження цієї зими та потрапили до лікарень області з різного ступеню обмороженнями. Минулого року людей, постраждалих від морозів було втричі менше – лише 11.
Чимало з постраждалих чи загиблих – допенсійного віку. Думка про те, що смерть чи травми від морозу можуть «дістати» лише безхатьків – хибна.
Ще семеро людей загинули через морози від початку 2014-го. Першими мороз забрав життя двох жінок-пенсіонерок. Решта – чоловіки. Серед них єдиний тернополянин-пенсіонер. Іншим загиблим було від 45 до 58 років.
- Рятувальники організували пункти обігріву спільно з Червоним Хрестом і «Карітасом», – каже начальник прес-служби управління держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Данілін. – Туди можна звертатись не лише, щоб зігрітись чи поїсти, а й тим, хто потребує кваліфікованої меддопомоги.
В основному до пунктів обігріву звертаються безхатченки. Однак, і прості перехожі, які опинились в парку ім. Шевченка вночі, заходять до пересувного пункту, щоб попити чаю чи зігрітись, кажуть рятувальники. Пригостити гарячим чаєм чи кілька хвилин погрітись – у пункті не відмовили ще жодній людині, хто туди завітав.
- Від 5 грудня 2013 р. до стаціонарних пунктів звернулось 43 людей, а до пересувного, що працює у парку ім. Шевченка від 29 січня – 17-ро, – каже Сергій Данілін.
Довідка
Від морозу у 2014 р. вже загинули:
- Мешканка с. Москалівка Лановецького району, 78 р.
- Мешканка с. Озерна Зборівського району, 72 р.
- Мешканець с. Оліїв Зборівського району, 45 р.
- Мешканець Тернополя, 77 р.
- Мешканець Хоросткова Гусятинського району, 50 р.
- Мешканець с. Волощина Бережанського району, 54 р.
- Мешканець с. Глибочок Борщівського району, 58 р.
Обговорення