Ми п’ємо чай регулярно, але чи багато ми знаємо про цей напій? Розповідати про нього можна нескінченно. На честь Міжнародного дня чаю “Сьогодні“пропонує кілька найцікавіших фактів.
- До XVIII століття в Європі вважали, що зелений і чорний чай виробляють з різних рослин – китайські виробники приховували секрет їх вирощування. Але обидва сорти отримують з однієї і тієї ж рослини – Camellia Sinensis (камелія китайська).
- Найдорожчим чаєм у світі вважається легендарний китайський чай Та Хун Пао, належить до виду улун (напівферментований). Для його виробництва листя збирають всього з 6 кущів, яким близько 350 років. Щорічно виробляють всього півкілограма цього незвичайного сорту.
- Чайний пакетик винайшов постачальник з Нью-Йорка Томас Салліван. Він виявив, що доставка чаю в металевих банках дорого обходиться. 1904 року він почав продавати чай в паперових пакетах. Один з них клієнт Саллівана випадково впустив у воду і виявив, що виходить непоганий чай. Ця легенда, звісно ж, красива, але патент на пакетики з чаєм датований 1903 роком. Та й більшість поціновувачів чаю вважають, що винахід чаю в пакетиках погіршив смак і властивості напою.
- Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний.
- Свіжозаварений чай чудово підходить для очищення дерев’яних меблів, підлог і дзеркал.
- У Китаї перед вживанням чаю жінкам рекомендують стерти помаду з губ, щоб не зіпсувати смак напою.
- Найякісніший зелений чай практично весь виробляється в Китаї і Японії. Йому значно поступаються зелені чаї, вирощені на Цейлоні і в Індії.
- Щодня в світі випивається три мільярди чашок чаю.
- Коли чай тільки з’явився в Європі, на одному з королівських прийомів з чайного листя був приготований салат. Люди не знали, що чай потрібно заварювати. Також наприкінці XII століття у Франції популярною була порада про куріння чаю замість тютюну, а попіл використовували для відбілювання зубів.
- Гадати можна не тільки на каву. Знання про чайні таїнства називається тасеологія або тасеографія.
Обговорення