Служителі церкви далекоглядні та розплановують свою діяльність на десятки років наперед. Так за клопотанням Архієпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Василія Семенюка, на сесію міськради Тернополя виносилось питання про продовження договору оренди приміщення на масиві «Дружба» площею 482,4 кв.мтерміном на 49 років.
Свого часу там була комунальна аптека Тернопільської облради, потім приміщення передали на баланс міськради.
– Минулої каденції депутати передали дане приміщення в безоплатне користування на 6 років релігійній громаді (греко-католикам,–авт.). За цей час там абсолютно нічого не зробили. Ще перед виборами мені бідкались люди, щоб там бодай позабивали вікна та двері, бо екс-аптеку перетворюютьна «бомжатник» та наркоманський притон. Там і шприци знаходили, і пляшки з-під алкоголю. І це все на очах у дітей, які через цікавість ідуть туди і можуть постраждати. Одним словом, приміщення занехаяли,- каже депутат міськради, член депутатської комісії з питань комунального майна Іван Зінь.
За словами депутата, строк оренди релігійної громади в грудні добігає кінця, відповідно зараз вони просять її продовжити. Однак не на шість років, як це було попередньо, а на 49.
– Ми запросили представників релігійної громади на комісію з питань комунального майна. Такий тривали термін оренди вони пояснювали тим, що хочуть робити добудову, відповідно потребують гарантії збоку міськради, що з часом їх звідти не виселять. Проте ніхто й не говорив, що оренду заберуть, але слід зважити, що за ці шість років вони нічого там не робили, – каже пан Зінь.
Депутат припускає, що такий тривалий термін оренди потрібен церковникам для того, щоб укласти тристоронню інвестиційну угоду і зробити добудову.
– Аптека якраз розміщена з того боку будинку, де немає ні вікон, ні балконів – гола стіна. І саме до неї, якщо витримає фундамент, може гарно «пристати» три-чотири поверхи. Тому комісія не погодила продовжити їм оренду. От що заважало отцям зробити там ремонт, або принаймні заблокувати до аптеки вільний доступ пиякам? Якщо вони хочуть обладнати там духовний центр чи гуртки – будь ласка! Але просіть оренду на п’ять-шість років. Якщо там, дійсно, започаткується добра справа, то хто посміє з депутатів цьому завадити? – пояснює пан Зінь.
До речі, на сесію також виносилось питання про продовження оренди приміщення під бар «Коза». Народні обранці запевняють, що з легкістю віддають комунальне майно громади власнику вищезгаданого закладу, адже бачать, що приміщення упорядковане та доглянуте на відміну від того, яким опікується церква. Ця репліка збоку депутатів обурила міського голову Сергія Надала, який, між іншим, підтримував дане питання на сесії. За словами мера, не можна порівнювати церкву з баром, і в контексті оренди майна – також.
– Наша комісія контролює використання комунального майна. І немає значення, чице церква, барабо спортивний гурток. Ми маємо адекватно оцінювати ситуацію. Тому прикриватись релігією тут не варто. В усному порядку представники церкви говорили нам про те, що, мовляв, надайте нам приміщення в оренду, а ми зробимо центр для учасників АТО. Проте все це на словах. От ми б зараз їм продовжили оренду. Надали відповідно юридичне право розпоряджатися майном. І потім вони нам скажуть: вибачте, ми хочемо ще добудувати кілька поверхів,- підсумував депутат.
Наразі депутати схиляються до того, щоб продовжити договір оренди, проте лише на кілька років за умови, якщо релігійна громада наведе лад з цим приміщенням найближчим часом.
КОМЕНТАР:
о. Петро Порохонько (Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ)
– У певний період часу приміщення на вул.Острозького,20, де зараз знаходиться Адміністративний суд, належало монастирю сестер-служебниць, однак його відібрали. Ще раніше був прийнятий закон, в якому йшлося про реституцію (повернення авт.) церковного майна, яке було відібране владою. У зв’язку з цим, рішенням сесії міська та обласна ради (ще за головування Олексія Кайди – авт.) захотіли компенсувати для єпархії хоч щось у замін втраченого приміщення на Острозького. І от вони запропонували нам приміщення на Миру,13. Воно було надано нам в оренду також рішенням сесії на 49 років. Потім у це рішення внесли зімни через те, що сестрам-служебницям довелося розробити нову документацію, так як вони переїхали у Львів. Відповідно змінили і рішення сесії: замість «оренда для сестер-служебниць», це приміщення передали безпосередньо на єпархію. І, крім того, скоротили термін оренди до 5 років, наголосивши, що згодом знову продовжать до 49 років. Що єпархія зробила в цьому приміщенні? «Збили» штукатурку, вивезли сміття, частково провели перепланування, виготовили проектно-кошторисну документацію. Що там бачить єпархія? Ми хочемо зробити там християнський центр розвитку дітей та юнацтва. Тобто це не буде формат дитсадочка. Можливо, в даному приміщенні зробимо також психологічний кабінет для воїнів АТО. Зрозумійте, ми не просимо чогось нового, чого ми не мали. Ми цим приміщенням користуємось і будемо користуватися. Плануємо вкласти туди кошти. Депутати, мабуть, не були там і не дуже орієнтуються в ситуації. Це не так просто довести до ладу. Коли в тебе оренда закінчується, а ти розробив проектно-кошторисну документацію, замовив вікна, а депутати починають «дати чи не дати». Тут не стоїть у цьому питання! Це приміщення і так належить церкві! Потрібно лише продовжити оренду. Чесно кажучи, приміщення на Острозького,20 і це – не є рівноцінними! Якщо ж депутати зможуть зробити так, що нам повернуть приміщення на Острозького, будь ласка, ми тоді відмовимось від того, що на Миру,13.
Джерело: Тижневик “Номер один”
Обговорення