У середині 20 століття було штучно культивовано рослину, призначену для годівлі великої рогатої худоби – борщівник Сосновського. Та він виявився вельми токсичним, через що використовувати його в сільському господарстві недоцільно. Та відголоски експерименту і до сьогодні нагадують про себе по всій Україні, зокрема і в Тернополі.
Як повідомив заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, є відповідне доручення міського голови щодо знищення небезечної рослини на території міста – пише ltdaily.info.
– Вважається, що знищити рослину фактично неможливо, адже вона постійно насівається із суцвіть квітів, при чому – насіння дозріває навіть після того, як рослина зрізана, – зазначив Олег Соколовський. – А тим, хто мав справу із нею, загрожують неабиякі неприємності: Прозорий водянистий сік рослини багатий на фотоактивні сполуки, що під дією ультрафіолетового (зокрема, сонячного) випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні, розвиваються поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.
Найбільша кількість постраждалих фіксується саме у літні місяці, адже саме в період спеки найбільш ймовірним є контакт шкірних покривів людини із отруйною рослиною. Часто потерпілі не розуміють, що одержали саме опік. До лікаря звертаються лише згодом, тому що на ранніх стадіях опік не завдає серйозного клопоту.
Як розповів Володимир Стасишин, підприємство якого займається знищенням борщівника у Тернополі, управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР подало їм замовлення на знищення небезпечної рослини на території Тернополя. Зокрема, працівники здійснили роботи з видалення борщівника на об’їзній дорозі, на Львівській трасі, на вулиці Бригадній у Кутківцях, поблизу готелю «Монако» та на інших локаціях, де рослина спостерігалася у великих кількостях. Самостійно «воювати» тернополянам із борщівником фахівець не рекомендує.
– У випадку, якщо тернополяни десь бачать суцвіття так званого борщівника Сосновського, раджу повідомляти про це в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР, а вони у свою чергу передадуть ці координати нам, – розповів пан Володимир.
До слова, боротьба із борщівником ведеться на державному рівні.
Обговорення