У 2024 році 110 студентів вищих навчальних закладів Тернополя стали отримувачами грантів на навчання. Ця програма спрямована на підтримку першокурсників, які вступили на контрактну форму навчання за денною або дуальною формою. Гранти не лише допомагають студентам фінансово, але й стимулюють їх до кращих результатів під час вступу. Про це розповідає Суспільне Тернопіль.
Механізм надання грантів
Сума гранту визначається індивідуально для кожного студента за результатами національного мультипредметного тесту. Існує два рівні грантів:
- 15 тисяч гривень – для тих, хто набрав від 150 балів з двох предметів
- 25 тисяч гривень – для вступників з результатом від 170 балів
Особливості розподілу грантів у тернопільських вишах
У Тернопільському національному педагогічному університеті гранти отримали 45 студентів. Юрій Древніцький, відповідальний секретар приймальної комісії, пояснює:
“Коли надійде перша сума грантових коштів, до 1 грудня, то ці гроші залишаються на рахунку студента. І їх можна використати на оплату навчання у другому семестрі”.
Тернопільський технічний університет підтвердив гранти для 60 студентів. Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії, уточнює розподіл:
“З них сорок три вступники галузі комп’ютерних знань, п’ятнадцять – економічні спеціальності і три вступники технічної спеціальності”.
Досвід студентів-грантоотримувачів
Наталія Головата, першокурсниця педуніверситету, розповідає про свій досвід:
“Коефіцієнт за моєю спеціальністю підіймає суму гранту до 22 тисяч гривень”.
Володимир Вишньовський, студент спеціальності кібербезпека, ділиться:
“Грантова система діє так, що я оплатив перший семестр, а грантові кошти надійдуть у другому семестрі, тобто за обидва семестри одразу вся сума”.
Вплив грантової системи на освіту
Микола Скиба, експерт з освіти в Українському інституті майбутнього, відзначає позитивний вплив грантової системи:
“Для тих, хто має достатньо високі бали, але не найвищі результати, така система створює більш справедливу систему щодо оплати навчання. У студента з’являється мотивація поборотись за це місце”.
Експерт також підкреслює, що ця система допомагає підтримувати університети в умовах скорочення кількості студентів, зберігаючи робочі місця для викладачів.
Обговорення