19 серпня 2016 року гр. І. затриманий в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України.
Цього ж дня слідчий військової прокуратури Тернопільського гарнізону звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотання про обрання підозрюваному І. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, обґрунтовуючи своє клопотання існуванням ризиків, передбачених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України (переховування від органів досудового розслідування та/або суду, вчинення іншого кримінального правопорушення чи продовження кримінального правопорушення, у якому підозрюється). На думку слідчого, інший, більш м’який захід, не може запобігти зазначеним ризикам.
На Тернопільщині змагались в лові риби на мормишку (Фото)
У судовому засіданні адвокат Володимир Рубінський проти клопотання слідчого заперечив та пояснив, що слідчий у клопотанні, а прокурор – у судовому засіданні не довели наявності ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.
Правозахисник обґрунтував, що І. залишив військову службу з поважних причин, йому не роз’яснили наслідки ухилення від проходження військової служби та порядок переведення до іншої військової частини.
Володимир Рубінський зазначив, що в подальшому І. має намір продовжити проходження військової служби, що він уже подав клопотання про переведення в іншу військову частину. Крім того, І. від слідства не ухилявся, він має постійне місце проживання, одружений, у нього на утриманні двох неповнолітніх дітей. Тому адвокат просив застосувати до І. запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час.
Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 серпня 2016 року у задоволенні клопотання слідчого військової прокуратури Тернопільського гарнізону про обрання щодо І. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відмовлено.
Клопотання адвоката Володимира Рубінського про застосування до І. запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час задоволено, на І. покладено ряд обов’язків.
За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А також дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.